První trénink kladenských hokejistů proběhl bez hlavních dvou strůjců postupu do extraligy. Tomáš Plekanec už se připravoval s brněnskou Kometou, s níž podepsal smlouvu na jeden rok, a legendární Jaromír Jágr, který zatím nepotvrdil pokračování své dlouhé hráčské kariéry, se k týmu tentokrát nepřidal. „Jarda by se měl do tréninku normálně zapojit. Počítáme s ním od začátku sezony a chceme, aby odehrál i nějaké přátelské zápasy,“ objasnil Jágrovu budoucnost trenér David Čermák, který zároveň poděkoval Tomáši Plekancovi za poslední sezonu. „Tomáš řeší osobní problémy a navíc čeká rodinu. Rozhodl se tedy, že bude hrát v Brně. Byli jsme domluvení, že nám dá vědět, a už nějakou dobu jsme věděli, že se takhle rozhodl. Musíme mu poděkovat, že nám v závěru sezony neskutečně pomohl a vrátil nás do extraligy.“

Na ledě se zatím neukázali ani dva kanadští Rytíři „Brady Austin přiletí příští úterý, s Brendonem Nashem jsme domluvení, že se zapojí později,“ vysvětloval shromážděným novinářům David Čermák, kterému se hned na prvním tréninku ale hlásil další Kanaďan – kanonýr Brendan O’Donnell. „S mým agentem jsme se shodli, že by pro mě Kladno mohlo být zajímavou příležitostí. Navíc je tu šance si zahrát s Jaromírem Jágrem. Je samozřejmě lákavé zahrát si s hráčem, který vydržel být tak dlouho jedním z nejlepších, pokud ne tím úplně nejlepším,“ vysvětlil 27letý útočník důvody, proč si pro svoje další působení vybral právě Rytíře.

To, že se v týmu setká se dvěma svými krajany, kvituje. „Určitě by mi mohlo pomoct, že tu nebudu jediný Kanaďan. Vždycky je snazší, když kolem sebe máte někoho, kdo mluví stejným jazykem,“ popsal O’Donnell, který si pochvaloval i první setkání se svými novými kolegy. „Kluci, kteří tu jsou, mě přivítali s otevřenou náručí,“ vyprávěl rodák z Winnipegu, jenž si zatím stále zvyká na neznámé prostředí. „Než jsem přijel, moc jsem toho o Kladně nevěděl. Ukázalo se, že je to o dost větší město, než jsem myslel. Z hokejového hlediska jsem ale věděl, že je to tým s dlouholetou tradicí,“ prozradil O’Donnell.

Hráči si v pondělí užili zatím pouze volnější trénink. Ráno absolvovali fyzické testy a poté se šli poprvé sklouznout na led – hlavně aby vyzkoušeli novou výstroj. V úterý Rytíři absolvují testy v hlavním městě a od středy už poté naskočí do plného tréninkového vytížení. Vedle O’Donnella už se představili na bruslích také navrátilec David Stach nebo slovenský obránce Ladislav Romančík

A jak to vypadá s případnými dalšími posilami?  „Trenéři by vždycky chtěli tým ještě doplnit. Klub má ale určité finanční možnosti a podle nich se musí řídit. Myslím ale, že jsme posílili dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat v přátelských zápasech a podle toho ještě budeme případně reagovat. Jsme v kontaktu například s Petrem Tonem ze Sparty, která má v přípravě hodně hráčů,“ prozradil Čermák.

První přípravný zápas odehrají Rytíři v úterý 30. července v Litvínově.