Kladno je po vánoční přestávce na třetím místě za vedoucím Motorem a druhou Duklou. Po třech výhrách se Rytíři naposledy představili ve Frýdku-Místku, kde šli do vedení zásluhou Patrika Machače, soupeř však srovnal po přesné trefě Marka Růžičky. Duel musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých dvakrát uspěl domácí Erik Hrňa, a Kladenští tak zaznamenali porážku 1:2 po samostatných nájezdech

Bilance z letošních vzájemných utkání mezi Rytíři a Slovanem je vyrovnaná. V prvním zápase se hrálo více než jednatřicet minut za bezbrankového stavu, pak ale prolomil střeleckou smůlu Jiří Cetkovský a Kladno díky Davidu Tůmovi a Jakubu Strnadovi svoje vedení ještě navýšilo. Miroslav Hanuljak navíc podržel tým vychytanou nulou a pro modrobílé z toho byla výhra 3:0. I na severu Čech v odvetě se na úvodní gól čekalo dlouho, v prostřední části ale Jaroslav Roubík po Melkově přihrávce skóroval. I přes řadu šancí už ale do konce zápasu žádný z gólmanů nekapituloval a pro Kladno to byla těsná porážka 0:1

Utkání proti Ústí bude mít zajisté speciální příchuť pro nejproduktivnějšího hráče Rytířů Jana Kloze (17+13). Ten totiž nasbíral většinu svých kanadských bodů právě v severočeském klubu předtím, než posílil Rytíře. V bodování dotahuje úspěšného střelce kladenský kapitán Jiří Burger (8+20), za nímž následuje další zkušený hráč Petr Ton (9+15). Ve střelecké statistice má ke Klozovi nejblíže Jakub Strnad (11+11), který při přestávce nastupoval za extraligový Litvínov.

Ústí drží postupové pozice

Ústí nad Labem se drží na postupových příčkách a aktuálně je šesté s dvaapadesáti body. Situace za ním je však velmi vyrovnaná. Co se týče bilance z posledních zápasů, Slovan neodehrál vůbec špatné utkání proti lídrovi tabulky, když dokonce jako první vedl, nakonec ale těsně prohrál 2:3. Proti Benátkám nad Jizerou to byl znovu vyrovnaný zápas, v prodloužení však uspěly Benátky, které tak porazily svého soka 3:4 po prodloužení. Ústečtí se mohli opět radovat až naposledy, kdy od úvodu měli převahu a porazili Havířov 5:2. "Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, i když výkon byl kostrbatý. Tří bodů si ceníme. V první třetině jsme chtěli hrát aktivně, ale brzdila nás vyloučení a nemohli jsme se do zápasu pořádně dostat. Ve druhé třetině se nám podařilo dát dva góly, ale myslím si, že jsme jich mohli dát více. Divákům velice děkujeme za podporu," uvedl v pozápasovém hodnocení asistent trenéra Tomáš Mareš.

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je po odchodu Jana Kloze Zdeněk Doležal (12+14), za nímž následují Daniel Vrdlovec (4+20) a exkladenský Antonín Melka (7+14). Co se týče střílení branek je Doležalovi největším sokem zkušený Jaroslav Roubík (10+10). V brance Ústí nastupuje nejčastěji Jakub Soukup, který odchytal už pětadvacet utkání. Dvojkou je nejčastěji Martin Volke, který naskočil do devíti duelů.

Utkání 36. kola WSM ligy Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem se odehraje ve středu 28. prosince od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal (rezervace on-line). Utkání můžete sledovat živě na webu Rytířů.