AKTUALIZOVÁNO 29.12.2012

Symbolický šek téměř na sto tisíc předal zástupkyni nadace Monice Novákové během čtvrtečního utkání Kladna s Třincem marketingový manažer klubu Marcel Kučera. (na snímku) "Jsme velice rádi, že se kladenský hokejový klub rozhodl podpořit tak důležitou věc, jakou je rozvoj programu transplantací kostní dřeně v České republice. Částka, kterou klub, hráči a příznivci kladenského hokeje společně darovali Nadaci pro transplantace kostní dřeně, je pro nás velmi významná. Za tuto sumu může například Český národní registr dárců dřeně vyšetřit 65 potenciálních dárců kostní dřeně vstupujících do registru. Každý z nich pak přináší novou naději pacientům, kteří svého dárce zatím hledají. Děkujeme Rytířům, jejich fanouškům a také HC PZ Kraso Kladno a samozřejmě Laďce Eichenmannové, která je autorkou myšlenky a podporu nadace odstartovala vystoupením jejích svěřenkyň na Vánoční lední revue V peřině," prohlásila Monika Nováková.

Rytíři se spolu se svými příznivci stali jedním z nejštědřejších přispěvatelů Nadace pro transplantace kostní dřeně, která pomáhá zachraňovat lidské životy!

Letos si fanoušci mohli v průběhu posledních dvou zápasů na ČEZ STADIONU zakoupit speciální dárcovské kartičky Rytířů a zároveň byli vyzváni k odeslání DMS v hodnotě třiceti korun. Všem, kteří se rozhodli tímto způsobem nadaci podpořit velmi děkujeme!

V letošní sezoně se jedná už o druhou významnou charitrativní akci, které se účastnil či ji organizoval kladenský hokejový klub. Díky prosincové aukci zlatých zápasových dresů odejde na konto programu Dr. Klaun bezmála půl milionu korun (více čtěte zde).

 

VÍTE, ŽE...

  • v naší zemi onemocní každý rok stovky našich spoluobčanů, často mladých lidí i dětí, zhoubnými nemocemi kostní dřeně a uzlin (leukémie, lymfom, myelom, aplastická anémie)
  • poslední šancí na záchranu života může být transplantace kostní dřeně

CO NADACE PODPORUJE?

  • dárcovství kostní dřeně
  • programy na pomoc pacientům po transplantaci a onkologické terapii
  • vzdělávání v hematologii, onkologii a transplantační medicíně
  • přístrojové vybavení specializovaných pracovišť
  • medicínský výzkum

Základní vyšetření transplantačních znaků dárce dřeně stojí cca 1500,-. Není hrazeno žádnou ze zdravotních pojišťoven, a to nikde na světě. Náklady na vyšetření pomáhá hradit Nadace pro transplantace kostní dřeně.

PODPOŘIT NADACI MŮŽETE I Z MOBILU

Bližší informace na www.kostnidren.cz