Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3. 6. kolo TELH. (Foto: Tomáš Kostečka)

Rytíři načali další etapu pod novými trenéry aktivně. Byli to ale domácí, kdo první v utkání zahrozil. Na Cháberu se řítil Urban a pokoušel se najít skulinu mezi betony kladenského brankáře. Nenašel ji, později pro změnu netrefil odkrytou branku Čutta. Ke slovu se dostali i Rytíři, konkrétně Strnad, jehož pěknou jedovku chtěl ještě dorazit Dalecký, ale byl zablokován jedním z Bílých Tygrů. Kladenští ani liberečtí nedokázali využít přesilovky, které si navzájem zkracovali dalšími tresty. Za zmínku ještě stojí pokus Dernera, který chviličku před koncem první části jen těsně minul kladenskou klec.

Druhá třetina začala převažovat rameno vah na stranu Rytířů. Aktivnější hosté se stále více tlačili do útoku, kde je ovšem sráželo minimum střeleckých příležitostí. První vlaštovkou se stal až Havlíček, který se zjevil v téměř ideální příležitosti před Melicherčíkem, avšak skóre neotevřel. Gólový účet načal až centr prvního útoku Dragoun. Skvěle zakombinoval s Milošem Hořavou a z levého kruhu trefil vzdálenější růžek domácí svatyně – 0:1. Tlak Rytířů nepolevoval a odměnou jim byla další branka. Lukáč vystřelil, jeho střelu gólman vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 0:2. Liberečtí se dostávali do své útočné třetiny jen velice kostrbatě. Výjimkou byly pokusy Bartka, který ovšem Cháberu nedokázal překonat. Naopak Rytíři mohli přidat ještě další gól. V 38. minutě Melicherčíka postupně z bezprostřední blízkosti ohrozili Rudovský, Dalecký a málem i Strnad, který se ovšem už k puku nedostal a skóre se neměnilo.

Bohužel se stav měnil brzy po začátku závěrečné části. Ke snížení Liberce pomohlo nedorozumění v obranných řadách Rytířů. Puku za brankou se zmocnil domácí Dušek, který zasunul do odkryté branky – 1:2. Třetí gól Kladna mohl přidat Tenkrát. To by ovšem musel dosáhnout na prudkou přihrávku Lukáče. Takto se stav neměnil. Měnil se ovšem počet hráčů na ledě. Rytíři šli postupně do tří a liberečtí měli lehkou práci s vyrovnáním. Pěknou střelou z dálky se prezentoval Bartek – 2:2. Zápas poté směřoval do prodloužení. V tom oba týmy hrály opatrně. Ze strany Liberce ovšem přišel v 64. minutě protiútok, kterému velel Nedvěd. Ten také upravil na konečných – 3:2 po prodloužení. Rytíři tak nakonec vezou z Liberce pouhý bod.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 3:2 po prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Dušek, 51. Bartek (Hunkes, Nedvěd), 64. Nedvěd (Voráček) – 29. Dragoun (Hořava, Doudera), 34. Lukáč (Bajaruns, Hořava). Rozhodčí: Mikula, Minář – Hekl, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5 794.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík – Derner, Hunkes, Výtisk, Voráček, Čutta, Vitásek, od 41. Šimek – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Dušek, Pospíšil. Trenéři: Hynek, Černý, Láska.

Rytíři Kladno: Chábera (43. – 44. Cikánek) – Růžička, Černošek, Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič – Tenkrát, Dragoun, M. Hořava – Eberle, Havlíček, Kuchler – Rudovský, Dalecký, Strnad – Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba, Zajíc.