Rytíři prohráli posedmé v řadě a během této série si dohromady připsali jediný bod. Po středečním duelu tak klesli už na dvanácté místo a jejich náskok před posledními Pardubicemi je dál šestibodový. Kladno ovšem ztratilo zápas, který mělo oproti Dynamu k dobru! Kladeňáci totiž nestačili na Zlín a zapsali porážku 2:3. „Ve druhé třetině byla pasáž, kdy jsme začali být pasivní a tolik jsme nebruslili. Tím jsme přenechali aktivitu na zlínské hole, dostali jsme se pod tlak a dostali jsme z toho dva góly. Pak už je to těžké, když dostaneme góly, tak psychika není dobrá a máme problém zápas otočit. To, co nás zdobilo v první půlce sezony, se nám teď nedaří,“ mrzí kladenského kouče.

V čem je tedy hlavní problém kladenských neúspěchů z posledních zápasů a jak to napravit? Docházejí hráčům síly? „Silami to určitě není. V poslední třetině jsme zase měli lepší pohyb než Zlín a dostávali jsme soupeře pod tlak. Myslím, že to není fyzickými silami, už je v tom spíš psychika,“ uvedl Čermák, který vidí hlavní problém zejména v nízké produktivitě. „Sestava se mění každý zápas, zkoušíme to přehazovat a změnami to nějak oživit, aby se některá z formací chytla. Bohužel nejsme produktivní, góly nedáváme,“ doplnil trenér Rytířů.

Toho mohl v posledním zápase těšit alespoň návrat hráčů z marodky. Po delší pauze opět naskočili obránce Matyáš Zelingr a útočník Jakub Hajný, na lavičce pak byl pro všechny případy připravený sedmý bek Josef Zajíc. Mimo tak zůstala už jen kladenská brankářská jednička Denis Godla.

Olomouc má na posledním postupovém místě slušný náskok

Olomouc je tím týmem, který uzavírá elitní desítku týmů, které postoupí do play off (respektive do jeho předkola). S jednašedesáti body má přitom už osmibodový náskok před jedenáctými Vítkovicemi. Kohouty může zejména těšit zlepšená domácí bilance – když jeli do Olomouce Rytíři naposledy, měli na svém kontě kohouti 22 bodů, z nichž jen osm získali doma. V tomto ohledu ale došlo k zlepšení a Olomoučtí bodovali v posledních čtyřech domácích duelech. Poslední utkání pak odehráli na ledě Karlových Varů, kde zvítězili 4:2.

Před uzávěrkou přestupů se v médiích objevila informace, že by měl do Vítkovic odejít zkušený útočník Zbyněk Irgl (14+19), Olomouc ale nakonec odchod svého nejproduktivnějšího hráče nepovolila. Olomoučtí by ve zbytku sezony potřebovali vylepšit svoji hru v přesilovkách, protože s úspěšností 13,01 % jsou vůbec nejhorším týmem v extralize. Kohouti ale staví hlavně na kvalitní defenzivě, čemuž napomáhá vyrovnané brankářské duo Branislav Konrád – Jan Lukáš.

Vzájemné zápasy

Šest ku třem, tak se dělily body ze vzájemných zápasů Kladna s Olomoucí, přičemž Rytíři uzmuli na svoji stranu víc bodů než soupeř. Doma Kladeňáci udolali Hanáky 4:3 po prodloužení a zapsali první domácí výhru v sezoně, venku pak na tento výsledek navázali a vyhráli 3:1! Kladno tak nestačilo na kohouty až v posledním vzájemném souboji, kdy prohrálo 3:4 po prodloužení. „Sehráli jsme s Olomoucí rozdílné zápasy. V Olomouci jsme zvítězili, podali jsme tam asi jeden z nejkompaktnějších výkonů dozadu. Na to budeme chtít navázat, ukážeme klukům videa z tohoto zápasu. Chtěli bychom na tento výkon i výsledek navázat,“ má jasno David Čermák.

Utkání 45. kola Tipsport extraligy HC Olomouc  Rytíři Kladno se odehraje v pátek 14. února od 18:00 na olomouckém Zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.