Třicetiletý bojovník Tomáš Kaut patřil v předchozích dvou sezonách k základním stavebním kamenům týmu a vynechal jen minimum utkání. K výborné defenzivní činnosti navíc vloni přidal velmi slušných osmadvacet kanadských bodů v základní části, další čtyři v play off a baráži. „Tomáš už tu hrál dva roky a za tu dobu nás přesvědčil o svých kvalitách. Je to skvělý kluk do kabiny s týmovým přístupem, svědomitý při hře dozadu a v oslabení, použitelný proti elitním řadám soupeřů,“ vypíchl přednosti někdejšího hráče Pardubic sportovní manažer a trenér Rytířů David Čermák.

Cesta do extraligy stála také na stabilních výkonech brankářské dvojice Cikánek - Brízgala. V základní části se zkušenější Cikánek s dvacetiletým Brízgalou rovnoměrně v brance střídali a skvěle se doplňovali, ve vyřazovacích bojích už mládí ustoupilo tradičně skvěle chytajícímu „Cigimu“. Nicméně Adam Brízgala jednoznačně ukázal, že umí soupeře dohnat k šílenství a je v něm velký potenciál. „Je to mladý pracovitý brankář, ve kterém vidíme budoucnost. Pořád se zlepšuje a jsme rádi, že u nás bude chytat i příští sezonu,“ těší Davida Čermáka.


Kladenská soupiska se pozvolna rozrůstá a bez juniorů, kteří nastoupili s A-týmem do letní přípravy, čítá už 18 jmen.

Brankář: Adam Brízgala

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Jaromír Jágr*, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund

*Jaromír Jágr ve svém klubu podepsal hráčský kontrakt, pokračování kariéry ale ještě nepotvrdil.