Lépe se úvod povedl domácím, už v páté minutě zametl puk za Cháberu David Hruška. Chomutov své vedení mohl navýšit ještě v první části, jenže všechny jeho šance končily na skvělém Cháberovi. Ten se vyznamenal hlavně při nájezdu Hrušky, který zlikvidoval famózním akrobatickým zákrokem. Na druhé straně všechny pokusy kladenských borců úspěšně likvidoval Matúš Kostúr.

Piráti navýšili svůj náskok na začátku druhé třetiny. Střelou z velkého úhlu překvapil Cháberu Michal Důras. Rytíři poté ovšem zabrali, přehrávali soupeře a výsledek se dostavil v podobě kontaktní branky v osmadvacáté minutě. K jejímu vstřelení stačilo Jaromíru Jágrovi jedenáct vteřin dvojnásobné přesilovky. Pak se na ledě poněkud přiostřilo, dotírajícího Pateru před brankou srazil obránce Pulpán a do následné potyčky se dokonce velmi vehementně zapojil i Jaromír Jágr. K vyrovnání nevedlo Kuchlerovo trestné střílení, ale kombinace Jágra, Hlaváče a zakončujícího Marka Černoška. Spíše sváteční střelec trefil nejen vyrovnávací, ale zároveň i 8000. gól Kladna v nejvyšší soutěži! (více čtěte zde) Rytíři mohli skóre otočit ještě před druhou sirénou, když se v situaci dva na nikoho ocitli Kuchler s Plekancem, chybu domácích ale potrestat nedokázali.

Tomáš Plekanec si vše vynahradil výstavní bombou pod horní tyč v osmačtyřicáté minutě a obrat ve skóre byl přeci jen na světě. Chomutovští hokejisté se snažili, co mohli, ale k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná power play. V té naopak dostali čtvrtý gól z hole Jana Hlaváče, pátý ještě v závěru přidal Michal Lukáč.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 23. Důras (Gajovský, M. Procházka) - 28. Jágr (Macholda, Patera), 37. Černošek (Hlaváč, Jágr), 49. Plekanec (Hlaváč, Černošek), 59. Hlaváč, 60. Lukáč (Piskáček, Eberle). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Piráti Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Trefný, Pavlas, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Hřebejk, Y. Treille, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka - Lušňák, Sikora, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Rytíři Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček, ,Doudera, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.