1. kolo baráže o Tipsport extraligu – 29. 3. 2019 ROCKNET ARÉNA, Chomutov

2

0

Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Blaha, Štich, Buchtela – Stránský, Vantuch, Tomica – Duda, Růžička, Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – Šťovíček, Gut, Svoboda. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Svedlund. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda). Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0. Vyloučení: 6:3 + Vampola (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 22:40. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 5 250.

Lepším vstupem do zápasu i do celé baráže se mohli pochlubit domácí. Ti začali před svými příznivci hodně aktivně a hned při prvním střídání měl velikou možnost Petr Koblasa. Lukáš Cikánek se s ním však stihl přemístit a výborně zasáhl. Pak přišla kladenská přesilovka a hra se vyrovnala! Ladislav Zikmund byl znovu neskutečně hladový a po jeho teči Keharovy střely už se kladenský kotel radoval. Puk však proletěl jen těsně vedle tyče. Nebezpečné přečíslení zakončoval pro změnu Tomáš Plekanec, ten ale zamířil příliš vysoko. Domácí se snažili těžit zejména z výborného tlaku do obrany, jenže defenziva Rytířů spolu s Cikánkem vše řešila. I když někdy s problémy. Krátce po polovině třetiny pak pláchl do úniku Patrik Machač, ovšem Justin Peters jeho pokus vytěsnil za svoji klec. V poslední minutě pak sahali po vedení Piráti! Po obřím důrazu do brány zůstal Cikánek ležet v brankovišti, ale kotouč za svá záda nepustil a obrana odpálila do bezpečí.

Ve druhé části to bylo dál zejména o tom, kdo první udělá nějakou fatální chybu. Za Rytíře měl velikou možnost Antonín Melka, který ale na dorážku Vampolovy střely nedosáhl. Domácí navíc otočili hru a Vladimír Růžička jel sám na bránu. I díky háčku Petra Hořavy ale Cikánek dokázal jeho pokus vytěsnit. Šance pak poněkud ustaly a až po polovině utkání se předvedl výborně Daniel Kružík! Uvolnil se kolem bránícího hráče a pěknou ránou zasáhl tyč za Petersem. Kladno poté mohlo udeřit ve výhodě, přesilovka se jim ale nedařila. Naopak přišla Vampolova nepřesná přihrávka a Piráti ujížděli ve dvou na jednoho. Lukáš Cikánek si ale znovu počínal fantasticky a přesunul se přesně včas.

V závěrečné třetině už bylo s postupujícím časem čím dál jasnější, že může jediná možnost rozhodnout celé utkání. Brett Flemming byl v jednu chvíli na kruhu úplně osamocený, v obří možnosti ale selhal a branku netrefil. Hned poté Kladno hodně hrozilo v přesilové hře, všechny pokusy však Peters dokázal zlikvidovat. A přišel protiútok domácích a studená sprcha. Jakub Sklenář sáhl do Dudovy střely a tečoval kotouč až do sítě – 🚨 1:0. Kladeňáci pak ještě přidali ve svém náporu a v jednu chvíli už si mysleli, že dotlačili kotouč do sítě. Sudí se ale ještě odešel poradit se svým kolegou u videa a branku neuznal. Na druhé straně přišla naopak špatná rozehrávka a Vladimír Růžička zaznamenal druhou trefu  🚨 2:0. Rytíři na poslední minutu ještě odvolali Lukáše Cikánka z brány a zkusili to v šesti proti čtyřem, ani tak se ale neprosadili. Střelecké prokletí nedokázali prolomit.

Trenér po zápase 🗣

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): Chtěli jsme hlavně vydržet šedesát minut hrát. Více jsme bránili a čekali. Ve třetí třetině se nám podařilo dát dva góly, díky kterým jsme zápas nakonec zvládli. Brankář předvedl vynikající výkon.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes rozhodlo to, že jsme nedali gól. Šance jsme na to měli, ale chyběl nám důraz v předbrankovém prostoru. Pak už to bylo o tom, kdo vstřelí první gól. To se nakonec povedlo po naší chybě Chomutovu a to rozhodlo celé utkání.