WSM liga 52. kolo - 13. 2. 2017 ČEZ stadion, Kladno

České Budějovice
1

Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Matula – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Kubík, Strnad – Pekr, Ton, Tenkrát – Gratton, Cetkovský, Redlich. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Fillman, Mazanec, Suchánek, Pýcha, Vráblík, Mucha – Guman, Rob, Fronk – Nouza, Vak, Pajič – Babka, Škoda, Žovinec – Dostálek, Vlček, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Štrba.

Branky a nahrávky: 28. Kubík (Ptáček), 32. Tenkrát (Pekr, Kubík), 38. Ton (Drtina, Tenkrát), 40. Kubík (Strnad, Jánský) - 12. Hřebejk (Fillman, Mazanec). Třetiny: 0:1, 4:0, 0:0. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Kopeček – Štofa, Beneš. Diváci: 2178.

Oba týmy vstoupily do zápasu hodně opatrně a na první ohrožení branky se muselo čekat. Rytíři dostali v úvodu k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili a na Gábu ani nevypálili. Naopak hosté byli v početní výhodě úspěšní, vytvořili si veliký tlak a Štěpán Hřebejk dokázal přehodit vyražený kotouč přes Hanuljakův beton – 0:1. Ve zbytku třetiny pak hráli obě mužstva ještě několik přesilovek, žádnou výraznější šanci si ale nevytvořili.

Druhá perioda přinesla úplně jiný obraz hry. Rytíři byli velmi nebezpeční, přesto Pekr ještě nedokázal dorazit kotouč do odkryté klece. Zakrátko už se však Kladenští radovali ze srovnání. Adam Kubík ujel s Jánským do přečíslení a přesnou ranou vymetl roh českobudějovické klece – 1:1. Následně navíc našel Pekr zpoza klece Petra Tenkráta a ten vypálil naprosto přesně k bližší tyči – 2:1. Motor poté mohl opět srovnat, když ujížděli do přečíslení dva hráči, Tůma se ovšem výborně vrátil a zablokoval přihrávku. Kladno zůstalo i nadále produktivní a v závěru dvakrát udeřilo. Petr Ton se prodral do úniku a i s obráncem na zádech umístil puk do protějšího růžku Gábovy svatyně – 3:1. Vzápětí ještě předvedl Strnad krásnou žabičku a v přečíslení nalezl Adama Kubíka, jenž uklidil kotouč za záda hostujícího gólmana – 4:1.

Hosté šli v závěrečném dějství ještě za snížením, žádnou větší možnost si ale nevytvořili. Potlesk tribun si následně vysloužil Matěj Pekr, který přijel za sudím a zrušil vyloučení českobudějovického Pýchy. Obrovskou možnost měl hned nato Drtina, ten ale po vhazování trefil pouze tyč. V závěru se poté hra ještě poněkud přiostřila, Kladenští už ale před Hanuljakem nepřipustili žádné nepříjemnosti a po šedesáti minutách minutách se mohli radovat.

Trenéři po zápase

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): My jsme si chtěli naklonit diváky, protože v posledních zápasech jsme je na svoji stranu moc nezískali. Po první třetině jsme byli úplně rozčarovaní, protože jsme byli bez pohybu, jako když to hráče nebaví. O přestávce jsme se zase rozčílili a jsme rádi, že to přineslo ovoce. Samozřejmě víme, že Budějovicím chybělo asi pět hráčů a že neměli o co hrát. Přesto jsme rádi, že jsme se zvedli a dobrým pohybem překlopili výsledek na naši stranu.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Pro nás se to v minulém kolo všechno rozuzlilo. Dneska jsme potřebovali odehrát zápas tak, abychom zapojili všechny hráče. Nemělo to už ten správný náboj, nicméně pogratulujeme domácím k vítězství. Hlavně za výkon ve druhé třetině si ho zaslouží.