35. kolo Chance ligy – 15. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
2
 
Jihlava
5
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Plekanec, Machač – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dukla Jihlava: Lundström – Pohl, Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Werbik, Havránek – Harkabus, Hlinka Hrníčko. Trenéři: Vlk, Zeman.

Branky a nahrávky: 15. Vildumetz (Kehar, Hajný), 44. Vampola (Plekanec, Strnad) – 3. Štebih (Klíma, Holý), 31. Klíma (Čachotský), 32. Anděl (Skořepa, Pekr), 42. Holý (Čachotský, Štebih), 60. Pekr. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:33. Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Kokrment, Coubal. Diváci: 3150. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Vildumetz – Lukáš Klíma.

Start vyhroceného utkání ovlivnilo brzké vyloučení Tomáše Plekance, kvůli kterému hrála Dukla přesilovou hru. Při výhodě jednoho muže v poli si dobře sjel do mezikruží Miha Štebih, jehož rána skončila za zády Lukáše Cikánka – 🚨 0:1. Kladeňáci se poté museli tlačit směrem vpřed a usilovali o srovnání, hosté ale velmi dobře bránili modrou čáru a Rytíři se jen stěží dostávali do útočné zóny. Největší možnost zařídil domácím Tomáš Plekanec během přesilovky, když našel milimetrovou přihrávkou hůl Jakuba Strnada. Kladenský kapitán ovšem ještě hledal volného Adama Kubíka a akce nakonec skončila bez střely.

Druhá třetina odstartovala jako přes kopírák v porovnání s tou první. Přišlo brzké vyloučení Rytířů a tlak Jihlavy, ovšem tentokrát se domácí dokázali ubránit! A z prvního delšího pobytu v útočném pásmu vybojovali srovnání! Důraz čtvrté lajny znamenal vybojovaný kotouč, Martin Kehar výborně vystřelil od modré a dobře postavený Tomáš Vildumetz dorazil puk za Niklase Lundströma – 🚨 1:1. Rychlá protiakce však znamenala znovu vedení hostí. Tomáš Čachotský se dostal před bránu i se dvěma bránícími hráči na zádech a Lukáši Klímovi předložil puk před naprosto odkrytou klec – 🚨 1:2. Za třicet sedm vteřin navíc přišla studená sprcha! Hosté se dostali do přečíslení a Lukáš Anděl prostřelil Lukáše Cikánka – 🚨 1:3. V závěru mohl domácím vystřelit lepší pozici Tomáš Plekanec, ten ale z výborné pozice trefil jen jihlavského brankáře.

I závěrečná dvacetiminutovka odstartovala kladenským faulem, tentokrát se však hosté mohli opět radovat! Jan Holý dostal puk na modrou a dělovou ranou rozvlnil síť – 🚨 1:4. Kladno ale posléze také udeřilo z početní výhody. Tomáš Plekanec nahodil puk z úhlu na bránu a Petr Vampola srazil letící kotouč do klece – 🚨 2:4. Kladno dostalo po polovině periody k dispozici výhodu čtyř na tři, Niklas Lundström však uloupil téměř jistý gól. Plekanec našel přes brankoviště Daniela Kružíka a hostující gólman se fantasticky přemístil a zastavil kotouč na čáře. Rytíři v závěru zkusili stáhnout Cikánka z brány, do prázdné klece ale dovezl puk Matěj Pekr  🚨 2:5.


Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Soupeř byl lepší. V první i třetí třetině jsme dostali gól minutu a půl po začátku v oslabení, to zápas ovlivnilo. Defenziva Jihlavy je velice dobrá, takže když jsme se dostali do šance, tak jsme to neproměnili. Zasloužené vítězství hostů. 

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme samozřejmě spokojení s body. Myslím si ale, že si je odvážíme zaslouženě. protože jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Přestože se konec sehrál tak, jak se sehrál, tak kluci odehráli zápas výborně. Patří jim dík. Posledních deset minut jsme hráli v oslabení, to je dřina. Soupeř měl v části druhé třetiny tlak a vytvořil si šance, které ale nedal. My branky dali a zaslouženě odjíždíme se třemi body. 


Zápas v číslech 📊