8. kolo baráže o TELH - 13. 4. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Litvínov
3

Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Bláha, Machač, Zikmund – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera.
HC VERVA Litvínov: Kantor – Baránek, Sørvik, Frolo, Gula, Čutta, Sklenička – Růžička, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – Černý, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec.

Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Strnad, Pekr) – 12. Lukeš (Hübl, Sørvik), 26. Baránek (Gula), 35. Lukeš (Hübl). Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:28. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Pešek. Diváci: 5200.

Vstupy do barážových zápasů Kladeňáci zkrátka umí! Domácí sice nejprve zazdili začátek přesilové hry, pak ale Pavla Kantora několikrát ohrozili Adam Kubík s Davidem Tůmou. Když pak ukázali drápy i Litvínovští, otevřelo se skóre. Rytíři přišli s rychlým protiútokem, Roman Přikryl z levé strany vypálil a rozvlnil síť – 🚨 1:0. Příznivý stav pro Kladno však vydržel jen dvě minuty. Pak se František Lukeš natlačil zleva před bránu a puk poslal mezi betony přesouvajícího se Lukáše Cikánka – 🚨 1:1. Týmy tak odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé části si šli hosté za vedením a ze své aktivity vytěžili i první přesilovku v zápase. Při ní dostal puk do sítě tečí František Gerhát, sudí ale nekompromisně rozpažil – postavení útočícího hráče v brankovišti. Litvínovští se ovšem nesesypali a chtěli dosáhnout svého. Michala Trávníčka vychytal při individuálním zakončení výborně Cikánek, jenže ani ten už neměl nárok proti přesně mířenému projektilu Marka Baránka – 🚨 1:2. A vstřelená branka dodala Severočechům sebevědomí. Hned vzápětí mohl navyšovat Jakub Černý, který nezasáhl puk před odkrytou klecí. Na druhé straně měl největší šanci na smazání ztráty Matěj Pekr, ten ale ani nadvakrát nedorazil střelu Linuse Svedlunda. Pět minut před koncem pak Rytíři špatně střídali, hosté je přečíslili a František Lukeš zakončil přesně – 🚨 1:3.

Do třetí části Kladeňáci rozhodně nesložili svoje zbraně a sahali po snížení soupeřova náskoku. Ať ale zaměstnávali Kantora sebevíc, puk do sítě nedostali. K přerušení hry pak došlo kuriózně čtyři a půl minuty před koncem, když Černý v souboji s Pekrem rozbil plexisklo. Po opravě tak Rytíři zkusili dlouhou hru bez gólmana, jenže ani tak závěr nezdramatizovali.

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do utkání jsme vstoupili celkem dobře a dali jsme první gól. Od začátku ale bylo vidět, že to není ono. V předchozích zápasech jsme soupeře lépe dohrávali a více jsme se do toho tlačili. Pak přišlo zasloužené vyrovnání Litvínova. Můžeme být rádi, že druhou třetinu jsme prohráli jen 0:2, protože Litvínov měl daleko víc stoprocentních šancí. Nás opět podržel gólman. Ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát a co chceme hrát pořád. Doufám, že to bude odrazový můstek do dalších zápasů.

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Utkání se nám hodnotí dobře. Nacházeli jsme se v kritické situaci a bylo pro nás hrozně důležité zvládnout dnešní utkání, což se nám povedlo. Zápas byl vyrovnaný, nám se s trochou štěstí podařilo vstřelit branky. Do konce základní hrací doby jsme už udrželi vítězství a tři body, které jsme potřebovali za každou cenu získat. Utkání bylo velmi dobré a před parádní diváckou kulisou. Dneska jsme šťastní, ale jak se říká, jsme slavní do půlnoci a zítra už nás zase čeká příprava na další neméně těžké utkání.