2. kolo Tipsport extraligy – 15. 9. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Hradec Králové
5

Rytíři Kladno: Cikánek (38. Brízgala) – Lakos, Austin, Nash, Kehar, Barinka, Smetana – Valský, Stach, Réway – Zikmund, Melka, O‘Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Mountfield HK: Mazanec – Samuelsson, Zámorský, Cibulskis, Gaspar, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Perret, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Jergl – Červený, Bicevskis, Paulovič – Miškář, Pilař, Chalupa. Trenéři: Martinec, Krátoška, Svoboda.

Branky a nahrávky: 31. O’Donnell (Réway), 43. Lakos (Strnad) – 3. Jergl (Smoleňák, Červený), 4. Cingel (Pavlík), 19. Nedomlel (Smoleňák, Cibulskis), 37. Paulovič (Rosandič), 38. Cibulskis (Rákos). Třetiny: 0:3, 1:2, 1:0. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 17:42. Rozhodčí: Lacina, Horák – Ganger, Klouček. Diváci: 4 007.

Na vstup do svého prvního domácího utkání po návratu do Tipsport extraligy by Kladeňáci asi nejraději zapomněli. Už ve třetí minutě byl totiž vyloučen Brendon Nash a hradečtí hokejisté bleskově využili nabídnutou výhodu. Radek Smoleňák skvěle z rohu kluziště našel volného Aleše Jergla a ten bez větších potíží trefil odkrytou část branky – 🚨 0:1. Hned vzápětí navíc Rytíři znovu propadli a Lukáš Cingel trefil růžek Cikánkovy branky – 🚨 0:2. Domácí se postupně dostali více do zápasu a hrozili při přesilových hrách! Jakub Valský se po vytočení před brankoviště ale ve veliké možnosti neprosadil. V závěru třetiny se pak dostal k volnému puku u modré čáry Richard Nedomlel a přesnou střelou zvýšil na 🚨 0:3.

Rytíři se tak dočkali první domácí radosti v sezoně až krátce po polovině utkání! Martin Réway v přesilovce parádně nabil Brendanu O’Donnellovi, kterému sedla střela přímo skvěle – 🚨 1:3. Kladeňáci, kteří svoji hru zlepšili, ale byli znovu neukáznění a Mountfield ukázal, že početní výhody opravdu umí. Matěj Paulovič vypálil z pravého kruhu a puk jen lízl Cikánkovu lapačku a skončil v síti – 🚨 1:4. Kladenská lavička si následně vyžádala Coach’s challenge – nelíbilo se jí postavení hráče okolo brankoviště. Sudí ale po poradě s videem branku stejně uznal. Pak ovšem přišla další krutá rána. Po dvaceti vteřinách od čtvrté branky Hradce Králové vypálil okamžitě po buly Oskars Cibulskis a vyhnal Lukáše Cikánka z brány – 🚨 1:5.

Na začátku třetího dějství ale Kladeňáci ještě šlápli na plyn a dokázali znovu snížit! André Lakos plácl do puku na modré a nakonec mu vůbec nemuselo vadit, že mu střela nesedla. Byl z toho totiž krásný lob za brankáře Mazance, který zůstal v rozkleku a kotouč neviděl – 🚨 2:5. A tato trefa domácí pořádně nakopla! Po chvíli se střela Patrika Machače z dobré pozice otřela zvenčí o brankovou konstrukci. Jakub Valský pak v přesilovce dostal puk před odkrytou klec, jenže Mazanec znovu výborně zakročil. Spoustu práce však měl i střídající Adam Brízgala. V kleci si ale vedl velmi jistě a svůj tým několikrát podržel. I proto už se skóre do závěrečné sirény neměnilo.

Sestřih utkání 🎬

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): O dnešním zápase rozhodla už naše špatná první třetina, do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Byly tam zbytečné fauly, dostali jsme góly v oslabení stejně jako v Třinci. I když jsme se od druhé třetiny zlepšili a dali jsme na 1:3, tak přišly okamžitě dva další góly. Tam bylo o zápase rozhodnuto. V poslední třetině jsme ještě bojovali a snížili, ale myslím, že rozhodla už první třetina.

Petr Svoboda (Mountfield HK): Měli jsme dobrý vstup do první třetiny, podařilo se nám gólově trochu odskočit. Druhá třetina nebyla taková, ale i tam se nám podařilo dát nějaké góly. Jsme strašně vděční za to, že se nám tady podařilo ubojovat v našem náročném programu toto utkání. Strašně moc si vítězství ceníme.