44. kolo Chance ligy – 9. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Třebíč
2

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Veber, Říha, Hořava, Zelingr, Romančík, Šesták – Svedlund, Vampola, Strnad – Kubík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Filip, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Brož, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Čejka, Bilčík, Furch – Vodný, Střondala, R. Zohorna – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Král, Paták – Süss, Novák, Kratochvíl. Trenéři: Sobotka, Barvíř.

Branky a nahrávky: 8. Říha (Machač, Zikmund), 31. Říha (Strnad, Vampola), 50. Říha (Vampola), 54. Strnad (Vampola, Romančík) – 20. Brož (Kusko, Nedvídek), 56. Vágner (Střondala, Zohorna).Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:31. Rozhodčí: Dědek, Šindel – Gabriel, Zmeškal. Diváci: 1394. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Jiří Říha – Lukáš Nedvídek.

Kladno čekala hned v úvodu utkání těžká zkouška – ubránit nejlepší přesilovku soutěže. Rytíři ale hráli ve čtyřech velmi dobře, soupeře nepustili do většího tlaku a Redlichovo vyloučení přestáli. Sami pak dokázali získat pásmo a Jiří Říha tvrdou ranou otevřel skóre – 🚨 1:0. Navýšit vedení mohl v závěru třetiny prchající Patrik Machač, toho však v zakončení rozhodil vracející se bek. Na druhé straně se dostal do úniku Radim Zohorna, puk ovšem poslal bekhendem jen vedle kladenské brány. Devatenáct sekund před koncem se ale Horácká Slavia dočkala. Vladimír Brož se v přesilovce dobře postavil před bránu a dorazil Kuskovu teč mezi Cikánkovy betony – 🚨 1:1.

V úvodu druhé části bylo Kladno odhodlané dojít si znovu pro vedení. Rytíři soupeře v prvních minutách zatlačili a několikrát nebezpečně stříleli, jenže Pavla Jekela překonat nedokázali. Třebíč v útočném snažení tolik vidět nebyla, když už se ukázala, jednalo se ovšem o tutovku! Lukáš Nedvídek dostal puk před odkrytou klec, oslavenec Lukáš Cikánek ale výborně natáhl beton a šanci zlikvidoval. Kladeňáci pak znovu zatlačili při početní výhodě a nakonec šli opět do vedení! Dělovka Jiřího Říhy se dlouho odrážela před brankou, až se kotouč dostal na vrchol kruhu, odkud jej znovu kladenská šestadvacítka napálila do odkryté klece – 🚨 2:1. Na konci třetiny se dostal k dorážce Jelínkovy střely ještě dvakrát Machač, nejprve ale zasáhl tyč a podruhé výborně zasáhl Jekel holí.

Ve třetím dějství hosté hodně přitvrdili hru, což zpočátku přinášelo ovoce. Ostré hity schytali Kružík s Veberem a následně Třebíč hodně zatlačila, obranná formace s Lukášem Cikánkem ale všechny pokusy přečkala. Kladno pak získalo přesilovku a navýšilo své vedení! Jiří Říha se znovu opřel do puku a potřetí v zápase překonal třebíčského gólmana – 🚨 3:1. Kladeňáci byli zjevně při chuti a zakrátko přidali další trefu. Jakub Strnad se uvolnil před bránu a hezky zvedl kotouč pod horní tyč – 🚨 4:1. Ani dva rychlé góly však hosty nesrazily. Zakrátko se puk odrazil dobře pro Lukáše Vágnera a hostující bek prostřelil kladenského gólmana – 🚨 4:2. Závěrečné drama mohli hosté vystřelit při další přesilové hře, Rytíři ale nejlepší početní výhodu ligy opět ubránili.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Utkání bylo vyrovnané. My dali víc gólů. kdyby je dal soupeř, tak by vyhrál on a bylo by to stejně tak zasloužené. Šance měly oba týmy, my jsme to tam ale propálili od modré. Zaplaťpánbůh za body. Bylo to strašně těžké užkání, Třebíč má v týmu šikovné hráče a hrála opravdu dobře. Pro nás to jsou dobré tři body.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Odehráli jsme poměrně slušné utkání, domácím jsme byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem. Určitě jsme neodehráli špatný zápas. Utkání se zlomilo ve druhé třetině po dvou šancích, kdy Lukáš Nedvídek a Matěj Novák nedali dvě tutovky. Potom jsme udělali zbytečný faul vysokou holí za čtyři minuty a tam soupeř odskočil na 3:1. Tam se zápas zlomil. Potom už si to domácí pohlídali a utekli i na 4:1. Nám se to povedlo už jen kosmeticky upravit na 4:2. Měli jsme dobré pasáže a dobré věci, ale zradila nás koncovka a přesilové hry.