5. kolo ELIOD Extraligy dorostu – 26. 09. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Praha
3

PZ Kladno: Liemann – Melichna, Rubáček, Stich, Deniger, Horn, Šmejkal – Rynda, Zukriegel, Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Typolt, Šilhavý, Mikeska, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.
HC Hvězda Praha: Sluka – Šercl, Adam, Vojta, L. Kubas, Hron, M. Kubas – Helikar, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Jelínek, Štefko, Kulich. Trenéři: Reigl, Plechatý, Dvořák.

Branky a nahrávky: 39. Jechumtál (Zukriegel), 49. Vosyka (Pospíšil) – 16. Kulich (Jurak), 23. Srb (Borodenko, Šercl), rozh. náj. Borodenko. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 29:35. Rozhodčí: Vyštejn – Kotek, Lauko. Diváci: 90.

V první části měli domácí hráči minutu početní výhody pět na tři. Pražané oslabení dobře zvládli a na konci šestnácté minuty přešli zásluhou Lukáše Kulicha do vedení – 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili hostě aktivněji a PZ Kladno prohrávalo o dvě branky. Volodymyr Borodenko dostal do zakončení Vojtěcha Srba, který přesnou koncovkou překonal kladenského brankáře – 0:2. Pézetka dala soupeři řadu možností kvůli nedisciplinovanosti. Po třech ubráněných oslabení měli konečné slovo právě domácí, když se dvě minuty před druhou přestávkou prosadil Jakub Jechumtál – 1:2.

V posledních dvaceti minutách se Kladnu podařilo utkání zdramatizovat, když se po přihrávce Jiřího Pospíšila nemýlil Tomáš Vosyka – 2:2.

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl až v deváté sérii Volodymyr Borodenko – 2:3.