Kladno vstoupilo do nové sezony na domácím ledě, kde se postavilo Kadani. Nervózní start ročníku přinesl vyrovnaný úvod utkání, Rytíři ale následně přidali a Matěj Pekr vstřelil vedoucí branku. Ve druhé části pak kladenský náskok navýšil kapitán Jakub Strnad, ale hosté se vzedmuli k odporu a dvěma trefami odpověděli. Závěrečné dějství pak přineslo mohutný tlak domácích, obrana Trhačů ale dlouho odolávala. Až osm vteřin před koncem rozhodl o výhře Kladna 3:2 druhou brankou v zápase Strnad. "Ve druhé třetině jsme dali hned na začátku na 2:0, pak jsme trochu vypnuli a ulevili jsme si. Udělali jsme zbytečné chyby, nechali jsme se vyloučit a oni to potrestali. To je nakoplo a byla to vyrovnaná partie," hodnotil po zápase kapitán Rytířů pro domácí duely.

Po prvním zápase je v kanadském bodování kladenského týmu nejlepší Jakub Strnad, který vstřelil dvě branky. Po bodu si pak připsali za gól Matěj Pekr a za asistence Roman Přikryl, Martin Kehar a Petr Štindl. Ve statistice účasti na ledě jsou na tom pak nejlépe Pekr se Štindlem, kteří byli u všech tří vstřelených gólů a nebyli ani u jedné inkasované branky. Minusové číslo nemá po úvodním zápase žádný z Rytířů. Co se týče brankářských statistik, Lukáš Cikánek odešel z utkání proti Kadani s úspěšností zákroků 85,71 %.

Frýdek-Místek potrápil Karlovy Vary a udolal Kadaň

Hokejisté Frýdku-Místku odehráli doposud jako jediní spolu s Kadaní dva zápasy. Na úvod nové sezony se představili Frýdeckomístečtí na ledě ligového nováčka z Karlových Varů. Loni ještě extraligový tým měl s hráči s rysem ve znaku veliké problémy a na branku z úvodu utkání odpověděl až ve třetí třetině. V utkání, které dospělo až do prodloužení, nakonec Frýdek-Místek prohrál 1:2. Hned druhý den pak odehráli frýdeckomístečtí hokejisté předehrávku 9. kola v Kadani, kde je také nečekal vůbec lehký duel. Hosté si vytvořili vedení hned v úvodu, ve třetí části se ale po dvou brankách soupeře ještě museli strachovat o výsledek. V konečném součtu však Frýdek-Místek zvítězil 4:3 a se čtyřmi body se posunul do čela tabulky.

Nejlepším hráčem Frýdku-Místku v kanadském bodování je po dvou zápasech Milan Mikulík, který jednou skóroval a dvakrát přesně přihrával. Po dvou asistencích pak ještě posbírali Aron Chmielewski a Jan Bartko. Ve statistice plus/minus mají Frýdeckomístečtí pět hráčů s +1 bodem a čtveřici hokejistů s nulou. Zbytek týmu se pak nachází v záporných číslech. Obě dvě úvodní utkání odchytal mezi třemi tyčemi Jan Strmeň, který si drží vynikající úspěšnost zákroků 93,42 %.

Utkání 2. kola WSM ligy HC Frýdek-Místek - Rytíři Kladno se odehraje ve středu 13. září od 18:00 ve frýdeckomístecké hale Polárka. Utkání můžete sledovat prostřednictvím živého přenosu.