Rytířům se osvědčily posily

Kladno má za sebou úspěšný vstup do sezony! Oproti přípravě, ve které zkoušelo řadu mladých hráčů, vylepšilo koncovku a Frýdek-Místek v prvním kole porazilo 4:1. Velký podíl na vítězství přitom měly čerstvé posily! Mužem utkání se stal Petr Vampola, který nádherným sólem otevřel skóre a poté ještě asistoval u branek Jakuba Strnada a Adama Kubíka. Při svém prvním ligovém startu v modrobílém dresu se prosadil rovněž Jiří Říha. Vzadu předvedl velmi jistý výkon gólman Lukáš Cikánek, který inkasoval pouze jednou.

Tříbodový Petr Vampola (1+2) se tak hned v úvodu sezony usadil v popředí bodovací soutěže ligy. Před sebou má pouze čtveřici rovněž tříbodových hráčů, kteří však zaznamenali více než jednu branku. Po dvou kanadských bodech si v prvním střetnutí zapsali Adam Kubík (1+1), Jiří Říha (1+1) a Brendon Nash (0+2). Jeden bod získal za přesný zásah Jakub Strnad (1+0). Lukáš Cikánek si z úvodního kola odnesl úspěšnost zákroků 94,74 %. Za zmínku pak určitě stojí čas, který strávili hráči na ledě – Říha odehrál 24 minut a 30 sekund. Jen dva hráči z celé ligy strávili na ledové ploše více než on.


Poruba se uvedla v Chance lize vítězně

Ostravský celek má za sebou vítěznou premiéru v druhé nejvyšší soutěži. Poruba na úvod ligy zavítala do Kadaně, kde nejprve ztrácela, ale vzápětí si vzala vedení na svoji stranu a už jej nepustila. Poruba tak zapsala tři body za výhru 5:3. Ostravané tak po přípravě, v níž pětkrát zvítězili a pětkrát prohráli, učinili úspěšný krok do Chance ligy, do které loni postoupili ze druhé ligy.

A jak si vedli jednotliví hráči Poruby v prvním kole? Útočník Šimon Stránský (0+2) se díky dvěma přihrávkám posunul na pozici nejproduktivnějšího hráče. O branky se postarali Jozef Baláž (1+0), Patrik Zdráhal (1+0), Jiří Zdeněk (1+0), Michal Vymazal (1+0) a Jakub Illéš (1+0). Bodoval ještě Tomáš Jáchym (0+1). Co se týče porubských obránců, ti vyšli v prvním kole naprázdno. Branku týmu hájil Hynek Kůdela, který svoji úspěšnost zaokrouhlil na rovných 90 %.


Utkání 2. kola Chance ligy HC RT TORAX Poruba - Rytíři Kladno se odehraje v pondělí 10. září od 18:00 v ostravské Ostravar Areně. Utkání můžete sledovat ZDARMA živě na HokejkaTV.