3. kolo baráže o Tipsport extraligu – 2. 4. 2019 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
2
 
České Budějovice
0
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Pýcha, Pavlin, Kutlák, Plašil, Vydarený, Jandus – Karabáček, Přikryl, Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Heřman, Doktor – Beránek, Dančišin, Babka. Trenéři: Prospal, Totter.

Branky a nahrávky: 12. Melka (Nash), 36. Nash (Plekanec, Lakos). Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:30. Rozhodčí: Úlehla, Kika – Bryška, Lederer. Diváci: 4 720.

Kladno zažilo hodně špatný vstup do zápasu. Hned v úvodu vyfasovali domácí dva tresty a museli se bránit 40 vteřin ve třech. Soupeřův tlak ale přestáli a díky dobrému pohybu čtvrté lajny se znovu dostali více do hry. A postupně dokonce přejali iniciativu a sami si zahráli početní výhodu, kterou sehráli skvěle! Antonín Melka dostal puk na pravý kruh a vypálil naprosto nechytatelně do horní části branky – 🚨 1:0. Rytíři poté byli lepší a tlačili se za dalším gólem, jenže ani výborná střela Tomáše Redlicha brankou neskončila. Hosté se znovu připomněli ke konci třetiny, ani oni se však prosadit nedokázali.

Ve druhé části pokračoval nápor domácích, tentokrát ale Kladeňáci nedokázali využít svoje početní výhody a naopak pustili soupeře do zajímavé pozice. Lukáš Cikánek ovšem soupeřovu možnost zlikvidoval. S polovinou utkání se pak hra oboustranně přitvrdila a hráči předvedli řadu pěkných bodyčeků. Možnost přesilovky pak dostali hosté, paradoxně měl ale největší možnost Jakub Strnad! Ten upláchl sám na bránu, jenže v rozhodující chvíli nedokázal přehodit Kváčův beton. Pak ale přišel enormní tlak Kladna a ten nakonec vedl ke druhému gólu! Ladislav Zikmund nejprve ještě trefil jen tyč, poté ale dostal puk na modrou Brendon Nash a zamířil přesně k tyči – 🚨 2:0. Po chvíli navíc propadla střela Jakuba Hajného za Kváčova záda a pomalu se sunula brankovištěm, jenže domácí obrana byla u kotouče první a odpálila ho do bezpečí. V posledních vteřinách ještě hostující brankář čelil nebezpečné možnosti a i v nevýhodné pozici si poradil výborně.

Ani ve třetí části se obraz hry příliš nezměnil. Hosté museli logicky přidat, jenže Kladno hrálo velmi dobře a s přehledem přečkalo i soupeřovu přesilovou hru. Po jejím skončení naopak ujel Jaromír Jágr a ostrou střelou zasáhl tyč! Na druhé straně poté sehráli slušně přečíslení Českobudějovičtí, ale zakončujícího Lukáše Endála výborně vychytal Cikánek. Hosté ještě minutu a půl před koncem odvolali gólmana, ani při výhodě šesti mužů v poli se neprosadili. 


Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Šli jsme do zápasu s tím, že už musíme bodovat - pokud možno za tři body. Na začátku zápasu nám to trochu zkomplikovalo oslabení ve třech. To jsme odehráli velmi dobře a jak už to tak bývá, když se ubrání takovéhle oslabení, tak se většinou vyhrává. Měli jsme hodně šancí, ale dali jsme zase jen dva góly. Bereme ale tři body a to je nejdůležitější.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Hodnocení je strohé. Nezasloužili jsme si vyhrát, nehráli jsme dobře, Kladno bylo ve všem lepší a zaslouženě vyhrálo. U toho bych skončil.


Zápas v číslech 📊