Tým vedený trenéry Milanem Novým a Janem Havlem přivedl na ledovou plochu kapitán Bedřich Ščerban, vedle kterého nastoupila řada dalších známých jmen! V brance se vystřídali Marcel Kučera a Radovan Biegl, v obraně naskakoval František Ptáček, Marek Posmyk nebo Josef Řezníček a v útoku předváděli svoje umění Václav Pletka, Filip Turek, Václav Král, David Nedorost nebo Richard Žemlička. O zajímavá hokejová jména tedy na ČEZ stadionu rozhodně nebyla nouze. „Už když jsem absolvoval cestu sem, tak jsem si zavzpomínal, jak jsem za Kladno hrával. Bylo to příjemné. Zápas je hlavně takové zpestření a sranda. Já tomu říkám sranda pro staré pány, ale zní to strašně blbě,“ smál se obránce František Ptáček, který zároveň vzpomínal na své angažmá u Rytířů.

Čeští reprezentanti odstartovali proti soupeři z Izraele velmi dobře a hned v první patnáctiminutovce si vystříleli čtyřgólové vedení, pod které se podepsali dvěma zásahy David Nedorost a kladenský marketingový manažer Jiří Kalla, který byl v 25 letech nejmladším veteránem „Asi je to pravda, že jsem byl nejmladší veterán v historii. Ale když ti řekne Milan Nový, ať jdeš hrát, tak prostě jdeš hrát. Kladenské legendě se neodmítá,“ vyprávěl s úsměvem Kalla, který si příležitosti, kterou dostal, váží. „Na spoustu z těchhle hráčů jsem se jako malý chodil koukat. Je to neskutečné, něco takové se mi už nikdy nepoštěstí. Je to pro mě ukázka toho, kam jsem to mohl dotáhnout,“ dodal útočník, který naposledy nastupoval za Kralupy nad Vltavou.

Hokejisté Izraele se dokázali gólově prosadit až v prostředním dějství, konkrétně za stavu 6:0. Tím si otevřeli svůj střelecký účet a začali se více prosazovat. Ve druhé části dali ještě dva góly a do kabin se šlo za stavu 7:3.

V poslední třetině se pak diváci na ČEZ stadionu dočkali ještě dalších pěti branek! Třikrát se radovali domácí a dvakrát se prosadili hráči Izraele. V samém závěru mohl zkompletovat hattrick na straně Česka Jiří Kalla, ale v úniku trefil jen břevno. „To byla nervozita. Jak se říkalo v play off, že poslední krok je nejtěžší, tak to samé platilo u mě u hattricku,“ vykládal po zápase s úsměvem Kalla. Dvougólové střelce ještě doplnili Václav Král a Filip Turek.

Po utkání poctil hosty z Izraele legendární útočník Jaromír Jágr, který oběma mužstvům pogratuloval a posléze se s hráči na ledové ploše vyfotil.

A jak byl s utkáním spokojený trenér Milan Nový? „Moc se nám to líbilo! Mám radost, že nováček v našem týmu Jirka Kalla splnil očekávání a dal dva góly. To je na nováčka dost! Trenér Jenda říkal, že musí přinést jako zápisné lahev Bohemky,“ prohlásila se svým pověstným humorem kladenská legenda.


Sestava ČR

Brankáři: Marcel Kučera, Radovan Biegl

Obránci: Josef Řezníček, Bedřich Ščerban, František Ptáček, Martin Maškarinec, Tomáš Košatka, Marek Posmyk

Útočníci: Richard Žemlička, Jiří Krásný, Václav Pletka, Václav Král, Filip Turek, David Nedorost, Dušan Andrašovský, Tomáš Klimt, Jiří Kalla

Trenéři: Jan Havel, Milan Nový

Sestava Izraele

Brankáři: Boris Amromin, Alexander Loginov

Obránci: Kai Malachi, David Khanukaev, Maxim Shperkin, Michael Nikolski, Yoav Marer, Vladimir Sverdlov, Denis Raiter, Alexander Kazantsev

Útočníci: Juri Dobreikin, Boris Kotler, Sergey Chifrin, Ilya Dzhogonenko, Eliezer Tilson, Igor Kostiukov, Evgeny Nudler, Dmitry Isaev, Azat Saitov, Jakov Lebedev, Roman Ponomarev

Trenéři: Evgeni Margoulis, Viktor Gokhberg