52. kolo Chance ligy – 30. 1. 2019 MEO Aréna, Přerov


Přerov
6
 
Kladno
2
 
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Indrák, Davídek, Š. Kratochvil. Trenéři: Kočara, Sklenář.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – Jelínek, Machač, Zikmund – Melka, Vampola, Kubík – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 2. Doležal (Pšurný, Navrátil), 14. Pšurný (Černý, Navrátil), 15. Goiš, 27. Krisl (Černý, Pšurný), 33. Sýkora (TS), 51. Tomi (Sikora, Novotný) – 10. Zikmund (Jelínek, Vampola), 30. Zikmund (Jelínek, Machač).Třetiny: 3:1, 2:1, 1:0. Vyloučení: 3:5 + Zikmund (KLA) 10 min.. Využití: 3:0. Střely na branku: 35:36. Rozhodčí: Čech, Fiala – Bartek, Bubela. Diváci: 2223.

Domácí mohli být s úvodem zápasu naprosto spokojení. Hrálo se teprve chvíli a Darek Hejcman už ujížděl sám na bránu. Václav Veber jej zahákoval a v přesilové hře zafungovala přerovská souhra. Roman Pšurný poslal z rohu kluziště přesnou přihrávku a Tomáš Doležal, který byl osamocen před brankovištěm, střílel do odkrytého koutu brány – 🚨 1:0. Kladno se pak dostalo více do hry při přesilových hrách – chvíli hrálo i v pěti proti třem, prosadit se ale nedokázalo. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě už ale vyrovnání přišlo! A byla u toho opět Machačova lajna, která hraje v dobré formě. Šimon Jelínek nastartoval akci, šikovně se vyhnul bodyčekujícímu soupeři a před bránou našel rozjetého Ladislava Zikmunda. Nejlepší kladenský střelec už si dokázal kotouč srovnat a uklidil jej za Lukáše Klimeše – 🚨 1:1. Pak ale přišel druhý faul Václava Vebera a druhá využitá přesilovka. Roman Pšurný ji přetěžil ve vedení přesnou střelou z pravého kruhu – 🚨 2:1. A hned nato si Rytíři vybrali pořádnou porci smůly. Domácí se rozjeli do protiútoku, Jiří Goiš nahodil zleva na bránu a kotouč přeskočil Brízgalův beton a proklouzl až do sítě – 🚨 3:1. V závěru přidali Zubři ještě čtvrtý zásah, kotouč ale mířil do odkryté klece, a tak gól pochopitelně nemohl platit.

Ve druhé části Kladeňáci dokázali vcelku srovnat hru a v prvních minutách pobývali častěji v útočném pásmu. Přišla ale vyloučení a bylo zle. Rytíři se bránili téměř dvě minuty ve třech, a přestože tuto nevýhodu ustáli, při standardním oslabení inkasovali. Jiří Krisl se napřáhl na modré a dělovkou z první rozvlnil síť – 🚨 4:1. V polovině utkání ovšem přišlo snížení! První lajna dobře zabojovala v pásmu, Šimon Jelínek zajel za bránu, podél bližší tyče vrátil puk Ladislavu Zikmundovi a kladenská třináctka se podruhé v utkání nemýlila – 🚨 4:2. Zikmund tak přidal už 25. gól v sezoně. Snížit na rozdíl jediné trefy mohl posléze Jakub Hajný, který však nevyužil Vampolovu nahrávku, a s Kladnem bylo znovu zle. Po faulu Patrika Machače nařídil sudí trestné střílení a Tomáš Sýkora přidal pátou branku svého mužstva – 🚨 5:2. Po Zikmundově ostrém zákroku čelili Rytíři ještě jedné soupeřově nebezpečné přesilovce, největší možnost ovšem zneškodnil parádním zákrokem Adam Brízgala.

V úvodních minutách poslední dvacetiminutky mělo Kladno lehký nápor, v koncovce to ale vázlo. Šimon Jelínek v jednu chvíli přihrál Antonínu Melkovi před úplně prázdnou branku, poslední kladenská posila ale špatně zpracovala puk a zamířila jen do boční sítě. Přerov pak ale opět přebral iniciativu a tlakem do brány přidal další zásah. Po náporu domácích propadl puk za Brízgalova záda a Vojtěch Tomi už měl snadnou práci s tím, aby dostal puk přes brankovou čáru – 🚨 6:2. V závěru se ještě předvedli oba gólmani, když nejprve Brízgala výborně zneškodnil akci domácích a posléze Klimeš vychytal prchajícího Jelínka. Ze strany Kladna už to ale byla velká křeč. Adam Kubík dostal v jednu chvíli přihrávku k úplně odkryté tyči a mohl zasunout puk, jenže neuspěl a trefil jen natažený beton. V závěru si pak už Zubři svůj náskok v klidu pohlídali.


Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Tohle utkání jsme si prohráli v oslabeních, ve kterých jsme dostali tři góly. Potom jsme obdrželi ještě dva nešťastné góly, které byly v podstatě takové vlastňáky. My jsme svoje šance bohužel neproměnili. Měli jsme jich taky dostatek, třikrát tam byla prázdná brána... Na dva góly se dá venku vyhrát těžko. Bojovali jsme, ale soupeř byl bohužel lepší, a proto vyhrál. 


Zápas v číslech 📊