30. kolo Chance ligy – 1. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Litoměřice
2

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Plekanec, Machač – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Buchtela – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Zadražil, Przybyla – Šik, Havelka, Dvořák – Jirásek, Jícha, Eret. Trenéři: Bruk, Tvrzník.

Branky a nahrávky: 25. Plekanec (Vampola), 39. Kružík (Redlich), 51. Redlich (Kaut, Svedlund), 56. Kaut (Zajíc, Nash) – 58. Zadražil (Kvasnička, Pavlas), 60. Przybyla (Buchtela). Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2. Vyloučení: 7:9 + Havelka (LTM). Využití: 0:0. Střely na branku: 32:29. Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Štofa, Beneš. Diváci: 4357. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Plekanec – Jan Kloz.

Tomáše Plekance čekalo na domácím ledě pořádně emotivní přivítání. Na kostce běželo video shrnující celou kariéru bývalého útočníka Montrealu Canadiens a při vjezdu čísla čtrnáct na ledovou plochu se z tribun spustil bouřlivý aplaus. Celý stadion duněl hlasitým pokřikem a nad hlavu fanoušků se vzneslo podařené choreo. „Tady jsi doma. Díky, Tome, srdce vítězí,“ hlásal transparent kladenského kotle.

Pak odstartovalo samotné střetnutí a nejvýraznější postavou byl… opět Plekanec! Debutant v kladenském dresu dvakrát ujížděl z dobré pozice na bránu a dvakrát prověřil Tomáše Krále, při přesilové hře potom několikrát zkoušel zaskočit hostujícího gólmana z ostrého úhlu. Hosté se mohli dostat do trháku pro změnu v závěru, Lukáš Cikánek se ale fantasticky přesunul a v poslední chvíli vykopl betonem puk, který už směřoval do brány.

V prostředním dějství předvedl opět svoje kvality Tomáš Plekanec a hned v prvním střetnutí za Kladno po návratu z NHL se mohl radovat z gólu! Plekanec si výborně nabruslil do volného prostoru, obdržel přihrávku Petra Vampoly a zamířil přesně do bližšího rohu – 🚨 1:0. A kladenské publikum explodovalo stejně jako při úvodním přivítání! Šest minut před koncem mohli Kladeňáci zvedat ruce nad hlavu podruhé. Adam Kubík zakončil po Plekancově výborné přihrávce, jenže Tomáš Král fantastickým zákrokem zabránil téměř jistému gólu. Ještě před sirénou se ovšem skóre nakonec měnilo! Tomáš Redlich se snažil proskočit mezi dvěma obránci, přišel o puk a Daniel Kružík bekhendem rozvlnil síť – 🚨 2:0.

Hosté nastoupili do závěrečné části aktivně, k čemuž jim pomohla i početní výhoda. Kladenská defenziva ale fungovala velmi jistě a zakrátko získali výhodu i Rytíři. Během ní se sice neprosadili, získali ale potřebný nápor a posléze Tomáše Krále zaskočil ranou od mantinelu Tomáš Redlich – 🚨 3:0. Emoce posléze rozvířil ostrý zákrok Patrika Marcela na Tomáše Vildumetze a po následné šarvátce se hrálo čtyři na čtyři. A tato situace Rytířům zjevně vyhovovala. Tomáš Kaut dostal puk mezi kruhy a propálil hostujícího brankáře – 🚨 4:0. Výborně chytající Lukáš Cikánek se ale nakonec nuly nedočkal. Dvě minuty před koncem se dostal k dorážce Matěj Zadražil – 🚨 4:1. To ale od hostů nebylo vše! Ještě 34 vteřin před koncem přidal druhý zásah Dan Przybyla – 🚨 4:2.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): My jsme čekali těžký zápas, protože Litoměřice hrají atraktivní a velmi dobrý hokej. Snažili jsme se ze všech sil eliminovat jejich přesilovky, ale hned na začátku jsme jim dvě darovali. Naštěstí se nám podařilo je ubránit. To asi rozhodlo. Postupem času jsme přebírali iniciativu a ve třetí třetině už jsme byli lepší. Nechali jsme si dát dva góly na závěr, ale výsledek podle mě odpovídá vývoji zápasu. Tomáš Plekanec má 1001 zápasů v NHL a to samozřejmě bylo vidět. Rázem byla dobrá přesilovka. Přístupem a vším jde hráčům příkladem a pro nás je obrovským přínosem.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Gratulujeme domácím k zaslouženému vítězství. Domácí byli výrazně lepší, byli na kotouči a lépe kombinovali. My měli v utkání šanci a dvě třetiny jsme se drželi. Abychom v tomhle utkání uspěli, museli bychom ale využít přesilové hry. To se nám nepovedlo. Zápas byl z naší strany dvě třetiny celkem slušný, ve třetí třetině ale Kladno jasně dominovalo. Tomáš Plekanec nám dělal veliké problémy v přesilových hrách a dělal nám problémy, i když byl nasazovaný na oslabení. Kolikrát nám nedovolil založit útok a dostat se do pásma. Museli jsme proto hodně improvizovat. Na druhou stranu to pro náš mladý tým a pro tuto soutěž je skvělé, že si proti němu můžeme zahrát a vidět ho naživo.