V souboji prvních dvou týmů tabulky jsme nestačili na Jihlavu. Co k utkání říct?

Neproměnili jsme důležité šance a oni je dali. To bylo dneska rozhodující.

Po sérii sedmi výher jsme prohráli podruhé v řadě. Jak bys porovnal zápas proti Jihlavě se zápasem v Benátkách?

Benátky mají mladší a bruslivější mužstvo. Jihlava má tým zase zkušenější. Mně to přišlo jako dva úplně odlišné zápasy. Dnes mi to připomínalo i atmosférou zápasy play off. Určitě to bylo vyhrocenější než proti Benátkám. Tam to bylo takové mrtvé a nelíbilo se mi to, co se týče naší hry. Přišlo mi, že tady máme daleko větší snahu, ale jak jsem říkal, potopily nás neproměněné šance.

Ve druhé třetině jsme dostali dva góly během 37 vteřin. Byl to ten moment, kde se utkání lámalo?

Člověku nepomůže, když dostane dva rychlé góly. Zase nás to ale mohlo nakopnout, je to dvousečné. Buď tě to složí, nebo tě to nakopne. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Začátky třetin byly proti Jihlavě jako přes kopírák. Vždy přišel náš rychlý faul a v první a třetí třetině to Jihlava využila. Co dělat s tímhle?

Popravdě ani nevím, jak ty fauly vypadaly, takže těžko hodnotit. Když ale vstoupím jako hráč do zápasu a hned moje první střídání je oslabení, tak to není nic příjemného.

"Mít v manšaftu lajnu, která to tam rozvíří, je důležité."

Jihlavě dělala veliký problém hra naší čtvrté řady, kdy tam kluci létali a Jakub Hajný tam hodně tvrdil muziku. Nebyla třeba zrovna tohle ta cesta jak na Duklu?

Možná jo. Kluci to tam pěkně sekají, to se mi líbí. Hrají sympatický hokej, agresivní, bruslivý… Mít v manšaftu takovouto lajnu, která to tam rozvíří, je důležité.

V zápase jsi zblokoval střelu a potom jsi se po ledě jen těžko pohyboval. Jak se cítíš teď?

Cítím se super. Je to krásné, když tě něco bolí. (smích) Každá zblokovaná střela je ale pro hráče radost. Bolí to pořád, ale bude to v klidu.

Momentálně nás trápí absence tří obránců, takže defenzivní páry nastupují v jiném složení a první zápasy za áčko odehrává Ondřej Volráb z juniorky. Jak tohle přeskupení sil vnímáš ty jako jeden z beků?

Ondra je šikovný kluk, takže obranu sice máme o hodně mladší, ale pořád tam jsou schopní hráči. Prostě se stává, že se hráči zraní. Dostanou tak prostor mladší hráči a to je asi i dobře, že si můžou zkusit takhle důležitý zápas.

"Chyběl nám tlak do brány, syrovost a agresivnější hokej."

Ty jsi nastupoval v obraně s Václavem Veberem a vypadalo to, že vám to celkem klape.

Musím podotknout, že Uli má hlavně výbornou střelu! Hraje ale celkově opravdu dobře, takže si nemůžu na nic stěžovat. Je to fajn kluk, takže si rozumíme i po lidské stránce.

Václav Veber má sice výbornou střelu, ale první gól dnes padl po tvojí ráně. Co se tam stalo?

Dostal jsem to na modrou, švihnul jsem to na gólmana a Vilda šel výborně do branky. To je to, co nám proti Benátkám i dneska trochu chybělo. Takový ten tlak do brány, určitá syrovost a agresivnější hokej. Nechci nás ale hanit, myslím, že jsme tam měli i dobré okamžiky.

V minulé sezoně byl jedním ze zajímavých příběhů tvůj gól z baráže proti Karlovým Varům. To jsi se v lize prosadil po třech letech. Za tenhle ročník už máš ale na svém kontě dva góly a k tomu nějaké asistence. Zapracoval jsi na střelbě?

Já bych řekl, že je to o náhodě. Neřekl bych, že jsem se na to nějak zaměřil, přijde mi, že střílím pořád stejně. Teď se to tam jen občas se štěstím prokodrcá.

V pondělí nás čeká venkovní zápas na Slavii, kde to nikdy není příjemné. Co oproti dnešku zlepšit?

Chtěl bych tam vidět větší agresivitu do brány. Musíme se z tohohle zápasu ponaučit a nesmíme se v tom utápět. Musíme na Slavii vletět. Máme to blízko, nemusíme daleko cestovat, takže to bude skoro jako doma.