11. kolo baráže o Tipsport extraligu – 21. 4. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Chomutov
2

Rytíři Kladno: Brízgala (58. Cikánek) – Říha, Zelingr, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Piráti Chomutov: Pavlát – Kovář, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, Zeman – Tomica, Huml, Stránský – Koblasa, Klhůfek, Svoboda – Dlouhý, Šťovíček, Chlán – Chrpa, Chlouba, Ouřada. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

Branky a nahrávky: 31. Redlich (Plekanec, Říha) – 59. Šťovíček (Chlouba, Huml), 62. Koblasa. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:1. Vyloučení: 2:3 + Trefný a Štich (oba CHM) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:33. Rozhodčí: Hribik, Veselý – Jelínek, Pešek. Diváci: 5 200.

Úvodní buly slavnostního zápasu obstaraly legendy kladenského hokeje! Konkrétně Jindřich Karas, Josef Vimmer a Radek Gardoň. Zápas od samého začátku doprovázela neskutečná atmosféra a v kladenském kotli podporoval své spoluhráče i obránce Martin Kehar. Hokejově toho ale první třetina mnoho nenabídla. Adam Brízgala, který od začátku play off nechytal, předvedl několik pěkných zákroků a Kladno tvořilo hru při svých početních výhodách. Domácí ale nevyužili ani výhodu proti třem soupeřům, a skóre se tak do sirény neměnilo.

Ve druhé části tempo hry nijak nezrychlilo. Chomutov byl o něco aktivnější, Rytíři ale také měli šance. Petr Vampola ale z ostrého úhlu neuklidil kotouč do odkryté klece. Stav se tak poprvé měnil až po polovině utkání! Tomáš Redlich nabral na pravé straně rychlost a zamířil mezi ruku a tělo Dominika Pavláta – 🚨 1:0.

Ve třetí části se dál objevovaly šance na obou stranách, gólově byl však zápas nadále chudý. Jakub Strnad neproměnil únik a na druhé straně vychytal obrovskou možnost Adam Brízgala. Po krásné Vampolově přihrávce pak mohl přidat druhý zásah Tomáš Redlich, jenže kotouč ze vzduchu napálil jen vedle. Stejně tak neuspěl v samostatném úniku ani Šimon Jelínek, kterého velmi dobře vychytal lapačkou Dominik Pavlát. Tři minuty před koncem přišla pro domácí hodně nepříjemná chvíle. Adam Brízgala se při jednom ze zákroků zranil a musel přenechat svoje místo Lukáši Cikánkovi. Hosté pak odvolali brankáře, Jakub Strnad ale kotouč do odkryté sítě nedostal. Na druhé straně se tak prosadil Martin Šťovíček, který poslal zápas do prodloužení – 🚨 1:1. V prodloužení pak rozhodl o výhře hostů Petr Koblasa – 🚨 1:2

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Bylo to velmi těžké, protože po pátečním zápase to z kluků už spadlo. Dnes se na zápase asi trochu projevila oslava z pátku. Samozřejmě jsme chtěli kvůli fanouškům vyhrát, bohužel závěr se nepovedl. Za to, co jsme předvedli za celé play off a celou baráž, jsme si oslavy zasloužili. Kvůli lidem jsme chtěli nastoupit v plné sestavě, aby si i hráči oslavu užili. Na úterý se ještě domluvíme. Asi dáme šanci i ostatním klukům, aby si zahráli baráž.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Viděli jsme vyrovnané utkání. Oba dva gólmani chytali výborně, a proto byl výsledek dlouho 0:0. Potom domácí z brejkové šance udeřili a vedli 1:0. Je to škoda, protože před obdrženou brankou jsme měli řadu šancí a mohli jsme v klidu vést o tři góly. Je to ale bolest celé naší sezony, že se trápíme a nedáme góly. Řekli jsme si, že zkusíme zabojovat a zvrátit utkání. Vyšlo nám odvolání gólmana, dali jsme gól v powerplay a pak v prodloužení. Chtěl bych mužstvu poděkovat. V této situaci není lehké se motivovat, zvlášť tady, když to Kladno mělo jako oslavy. Chci hráčům poděkovat za to, že jsme vyhráli. Zároveň chci pogratulovat Kladnu k zaslouženému postupu do extraligy.