K prvnímu místu chybělo 16 vteřin

Kladno získalo poslední barážovou výhru na ledě jihlavské Dukly, kde vyhrálo 2:0 a zároveň zakončilo svoji třízápasovou vítěznou sérii. Od té doby už Rytíři dvakrát ztratili. Proti Litvínovu šli Kladeňáci jako první do vedení, jenže poté už jen inkasovali. Na domácím ledě tak prohráli 1:3. Naposledy mohli Rytíři před svým publikem dokonce zabojovat o první místo v tabulce baráže, když se střetnuli s vedoucími Karlovými Vary. V souboji gólmanů se čekalo na první branku až do závěrečné třetiny, kdy tečí rozvlnil síť Tomáš Redlich. Když už se vše schylovalo ke kladenské radosti, Energie odpověděla. Na kostce svítilo 16 vteřin. Zápas tak nakonec dospěl až do prodloužení a nájezdů, ve kterých byli už úspěšní jen hosté. Kladno si za porážku 1:2 připsalo jeden bod a v tabulce je průběžně třetí – bodově je však vyrovnané s druhou Jihlavou. Poslední Litvínov ztrácí na Rytíře jeden bod, zatímco energetici na prvním místě mají tři body k dobru.

Lukáš Cikánek čaruje v kladenské bráně

V produktivitě Rytířů v baráži vede i dál mladý útočník Adam Kubík (4+2), kterého velmi dobře doplňuje jeho parťák z lajny David Tůma (3+2). Dost možná nejdůležitějšího muže sestavy mají ale Kladenští v brankovišti! Lukáš Cikánek jako jediný z gólmanů naskočil do všech zápasů prolínací soutěže a fantastickými výkony pomáhá svému mužstvu. Za vše hovoří statistiky. Cikánek pochytá v průměru 93,70 % soupeřových střel a za zápas pustí průměrně jen 1,78 gólu. V baráži už navíc jednou udržel čistý štít, což se vedle něho podařilo už jen jihlavskému Josefu Kořenářovi.

Energie má postup na dosah

Karlovy Vary si jdou dravě za postupem. V posledních pěti zápasech dokázaly bodovat a poslední čtyři dokonce vyhrály! Litvínov smetli Západočeši ve venkovním duelu vysoko 5:1 a dlouho to vypadalo, že podobným rozdílem udolají i doma Jihlavu. Hráči z Vysočiny ale tříbrankové manko smazali a energetici nakonec museli být rádi za dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech. V posledním kole pak Energie porazila ve stejné disciplíně Kladno 2:1. Karlovarští jsou po devíti kolech baráže na prvním místě a na svém kontě mají 16 bodů a tříbodový náskok. Před poslední čtvrtinou tak mají Západočeši velmi dobrou výchozí pozici.

Fantom Tomáš Závorka se zabydlel v brankovišti

Ondřej Beránek (3+2) a Daniel Krejčí (1+4). To jsou nejproduktivnější hráči Energie v probíhající baráži. Za zmínku stojí také zápis Daniela Vrdlovce (4+0). Velikým překvapením však zůstává v prolínací soutěži hlavně brankář Tomáš Závorka. Ten v posledních kolech odsunul neochvějnou jedničku Filipa Novotného a u svého jména má zapsané famózní statistiky! Závorka zatím naskočil do čtyř zápasů, z nichž Západočeši všechny vyhráli. Inkasoval jen tři branky a s průměrnou úspěšností zásahů 97,06 % a průměrem 0,90 inkasované branky na zápas nemá konkurenci.

10. kolo baráže o TELH HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno se odehraje v úterý 17. dubna od 17:30 v karlovarské KV Areně. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.