7. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 10. 1. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Sparta
9

PZ Kladno: Gabriška – J. Burger, Sýkora, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – P. Bareš, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.
HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Filipov, Kalný, Vitouch, Výkruta. Trenéři: Žemlička, Šrek.

Branky a nahrávky: 41. Šugár – 20. Broš (Krupička, Ducháč), 26. Pírs (Mácha, Höll), 28. Krupička (Broš, Ducháč), 34. Krupička, 36. Červenka (Filipov, Kalný), 37. Ludvík (Vitouch), 44. Vitouch (Krupička), 49. Červenka (Kalný), 60. Brůna (Červenka, Filipov), 65. Broš (Vitouch). Třetiny: 0:1, 0:5, 1:3 – N 0:1. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:48. Rozhodčí: Kraval – Hradil, Dědek. Diváci: 50.

Kladno nezačalo třetinu příliš dobře, už v první minutě měli Sparťané možnost přesilové hry. Početní výhody ale měli následně také domácí, kteří žádnou z čtyř přesilovek, včetně té dvojnásobně nevyužili. Naopak dvě vteřiny před koncem inkasovali, když se prosadil Josef Broš – 0:1.

Ofenzíva Sparty o sobě dala znát ve druhé třetině hned pěti góly. Koncem dvacáté šesté minuty navýšil vedení na rozdíl dvou branek Adam Pírs – 0:2. Krátce nato potrestal Kladno v přesilové hře přesnou trefou Jan Krupička – 0:3. Nejproduktivnější střelec Sparty udeřil znova, tentokrát to bylo ve vlastním oslabení, v němž druhou trefou v zápase zaznamenal Krupička celkem šestadvacátou vstřelenou branku – 0:4. Na 0:5 upravil Jakub Červenka, kterého o necelou minutu doplnil Jan Ludvík – 0:6.

V nepříznivě vývojovém utkání ale udeřilo i Pézetko, začátkem poslední dvacetiminutovky se individuálně dostal k zakončení Pavel Šugár – 1:6. Po Krupičkově přihrávce přidal sedmou branku pražské Sparty Michal Vitouch – 1:7. Druhou branku v zápase mimo jiné doplnil také Jakub Červenka – 1:8. Na finální podobu výsledku upravil šestnáct vteřin před koncem Patrik Brůna – 1:9.

V nadstavbě se už zdálo, že se půjde na samostatné nájezdy, ale při přechodu do poslední minuty prodloužení skóroval Josef Broš.