14. kolo ELIOD Extraligy dorostu – 26. 10. 2019 ZS stadion Hvězda, Praha

3

2

HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, L. Kubas, Hron, M. Kubas – Helikar, Potůček, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko. Trenéři: Reigl, Plechatý, Dvořák.
PZ Kladno: Hykel (Liemann) – Melichna, Rubáček, Stich, Deniger, Horn – Rynda, Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Typolt, Redlich, Kulich, Mikeska, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 11. Potůček (Hron), 54. Hron (Helikar), rozh. náj. Štefko – 26. Redlich (Vosyka, Kulich), 52. Redlich (Kulich, Stich). Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Vyloučení: 10:8 + Vosyka (KLA) 10 min.. Využití: 2:1. Střely na branku: 37:35. Rozhodčí: Kubíček – Horažďovský, Šimánek. Diváci: 44.

Možnost přesilové hry využili jako první domácí Pražané. Do návratu Miloše Hanouska chybělo necelých dvacet vteřin, ale po přihrávce Filipa Hrona prostřelil kladenskou obranu Matyáš Potůček – 1:0. Na konci patnácté minuty mohla Hvězda přejít do dvoubrankového vedení. Ondřej Hykel si s trestným střílením prováděným Adamem Pírsem poradil.

V polovině šestadvacáté minuty se Pézetku podařilo vyrovnat. V přesilové hře Tomáš Vosyka s pomocí Lukáše Kulicha dostali kotouč na Sebastiana Redlicha, který svou koncovkou překonal domácího Josefa Sluka – 1:1.

V poslední třetině si oba týmy nic nedarovali, což je vidět také na celkový čtyřiadvaceti trestných minutách. V čase 51:34 vstřelil svou druhou branku v zápase Sebastian Redlich a Kladno se poprvé dostalo do vedení – 1:2. To vydrželo pouze necelé dvě minuty, když odpověď v přesilové hře našel Filip Hron – 2:2.

O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých až do konce třetí série vedli hosté trefou Jakuba Jechumtála. Po srovnání Alena Juraka se z branky radoval už pouze domácí Nicolas Štefko, který pro svůj tým vybojoval bod navíc.