Poprvé v sezóně se nám podařilo Porubu porazit, takže jaké jsou po zápase pocity?
Rozhodně spokojenost, podařilo se nám prodloužit vítěznou sérii. A hlavně také s tím, že jsme tento zápas zvládli. Protože podle mě jsme byli většinu utkání i o něco lepší, ale dlouho se nám nedařilo gólově odskočit. A už se nám několikrát s lehčími soupeři stalo, že nám pak občas ujeli. Chtěli jsme náš  tlak využít a nedopustit třeba to, co se nám stalo s Kadaní.

A asi je i spokojenost s tím, že je to šestá výhra v řadě a body přibývají?
Určitě dobře pro nás, snad ta šňůra bude co nejdelší. Bude se nám dařit i herně a budeme sbírat body dál.

Soupeř byl ale zejména v první třetině dost nepříjemný?
Na začátku nás  trochu tlačili, ale postupem času jsme se z toho dostali. Oni hráli na tři lajny a tak jsme se snažili udržet co nejvíce hru na čtyři pětky a na konci z toho získat výhodu. A od druhé třetiny jsme už byli na ledě výraznější a dominantnější.

"Šimonova střela měla extraligové parametry!"

Byl to tak trochu Tvůj zápas, měl si prsty ve všech třech brankách Kladna?
U prvního jsem tečoval Linusovu střelu a pak se to nějak odrazilo ke Krůžovi, který to dorazil do brány. Při druhém to Šimon suprově trefil. To klobouk dolů, protože takhle vystřelit z první, to mělo extraligové parametry. Při tom třetím jsem chtěl zakončit, trochu mi to sjelo a už jsem jen viděl, že tam Šimon stojí sám u brány. Dobře si na to počkal a mě se povedlo mu puk prostrčit.

Sám si měl ale několik gólových příležitostí rozhodnout utkání už dříve, že?
Měl jsem tam spoustu šancí, ale moc si s tím zatím nevím rady. Snažím se střílet, těch gólů moc nemám. Snad to tam někdy ještě napadá.

Šimonovi Jelínkovi to tam naopak začalo padat, takže si to teď v lajně  třeba takto rozdělíte?
Tak takhle by mi to také nevadilo, ale určitě bych si rád ještě nějakého dal (smích).

Domácí čtyřzápas zakončíme utkáním se Vsetínem, před televizními kamerami a možná opět i s Tomášem Plekancem?
Určitě se na to všichni těšíme a o to důležitější je, že jsme zvládli dnešní zápas. Protože jinak by se do toho utkání před kamerami nastupovalo asi o dost hůře. Jsme na vítězné vlně a snad to předvedeme i v pondělí.