14. kolo DHL extraligy juniorů – 27.10. 2018 Rocknet Aréna, Chomutov

2

4

Piráti Chomutov: Pavlát – Váchal, Seemann, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Vrhel, Svoboda, Chlán, Prokop, Jaroš, Holka, Mežnar, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada. Trenéři: Šťastný, Kočí, Brychta.
Rytíři Kladno: Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, Husarik, Rendla, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 4. Chlán (Koblížek, Seemann), 46. Jaroš (Mežnar, Svoboda), rozh. náj. Ouřada – 3. Čermák (Zich), 36. Staněk, 36. Šimek (Husarik), 60. Čermák (Zich, Volráb). Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 3:5 + Chlán (CHO) 10 min.. Využití: 0:1. Střely na branku: 38:30. Rozhodčí: Kostourek – Frodl, Komárek. Diváci: 100.

Během čtyřiceti odehraných vteřin dostalo Kladno možnost přesilové hry. Tu využil Matěj čermák, který přesnou střelou z vrchu pravého kruhu procedil kotouč do branky domácích – 0:1. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Po necelé minutě pálil Tomáš Koblížek, po jehož střele vznikly v brankovišti Kladna zmatky a nikdo nevěděl, kde je puk. Ten nakonec vyplul před pravou tyč přímo na Petra Chlánu – 1:1. Krátce nato si Piráti vytvořili další slibnou šanci, když Petr Chlán po vybojování kotouče poslal puk na osamoceného Stanislava Vrhela, který ale z těsné blízkosti kladenského brankáře nepřekonal.

Začátkem druhé třetiny byl nebezpečnější Chomutov, hlavně Petr Chlán, který nejprve po sražené střele nepřekonal bekhendem Luboše Novotného a poté svou střelou orazítkoval pouze brankovou konstrukci Kladna. I po tlaku domácích inkasovali Piráti jako první. Přes přehuštěný prostor před brankou propálil puk od modré čáry Filip Staněk – 1:2. V té samé minutě si od pravého hrazení vyjel na vrch bližšího kruhu Pavel Husarik, jehož taženou střelu zápěstím tečoval clonící Filip Šimek přesně do pravé spojnice – 1:3.

Také v závěrečné třetině rozpoutali Piráti bouři. Hned v první minutě se Stanislav Vrhel snažil prostrčit puk mezi betony Luboše Novotného, který jeho nápor ustál. Kladenský gólman musel čelit další příležitosti domácích, když před branku dostal přihrávku nepokrytý Tomáš Koblížek. Chomutov se po svém snažení přeci jen dočkal kontaktní branky, když střelu Erica Mežnara srazili Rytíři pouze na levý kruh, z kterého nekompromisně dorážel Jakub Jaroš – 2:3. Riskantní hru bez brankáře potrestal v samotném konci utkání Matěj Čermák – 2:4.

O bonusovém bodu v nadstavbě rozhodly samostatné nájezdy. Na úvodní branku Stanislava Vrhela odpověděl až v páté sérii Tomáš Bernat. To byl ale jediný kladenský úspěšný střelec, a o nadstavbovém vítězství Chomutova tak v sedmé sérii rozhodl Kryštof Ouřada.