9. kolo baráže o TELH - 15. 4. 2018 ČEZ stadion, Kladno

1

Karlovy Vary
2

Rytíři Kladno: Cikánek (nájezdy Kopřiva) – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačević – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Rulík – Stloukal, Kverka, Vrdlovec. Trenéři: Pešout, Mariška.

Branky a nahrávky: 55. Redlich (Štich, Pekr) – 60. Beránek (Krejčí, Flek), rozh. náj. Skuhravý. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 35:31. Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel. Diváci: 4526.

Už úvodní minuty zápasu ukázaly, jak vyrovnané utkání diváky na ČEZ stadionu čeká. Oba gólmani byli hned od prvního buly v permanenci a týmy se střídaly v útočení. Rytíři se dostali do náporu až při přesilové hře, kdy několikrát velmi nebezpečně ohrozili Tomáše Závorku. Domácím i po uplynutí dvouminutového trestu vydržela aktivita a karlovarská obrana musela řešit ještě několik zapeklitých situací. Skvěle chytající Závorka však vychytal v samém závěru i nadvakrát Jana Kloze.

Jestliže v první části měli lehce navrch domácí Rytíři, ve druhé třetině už se hra vyrovnala úplně. Karlovarští zlobili v útočném pásmu více než v úvodním dějství a Lukáš Cikánek měl prostor předvést svoji formu. Postupně dokázal zkrotit volný puk v chumlu hráčů i zneškodnit obrovskou možnost Tomáše Rachůnka. Na druhé straně mohl z rychlé akce udeřit Matyáš Zelingr, jehož střelu ale Závorka vytěsnil mimo tři tyče.

Začátek třetí části byl naprosto vyrovnaný, to ovšem změnila kladenská přesilovka. Poté měli domácí extrémní nápor a dlouhou dobu sahali po vedoucí brance. A stejně dlouhou dobu ztroskotávali na Závorkovi. První trefa utkání tak přišla až necelých šest minut před sirénou. Tomáš Redlich nejprve důrazem vybojoval celou akci a poté protečoval dělovku Davida Šticha do sítě – 🚨 1:0. Hosté v poslední minutě ještě zkusili risk bez gólmana a šestnáct vteřin před sirénou se radovali. Ondřej Beránek protečoval střelu Daniela Krejčího a poslal zápas do prodloužení – 🚨 1:1.

V prodloužení hráči s většími šancemi šetřili. Rytíři po větších kombinacích nepřišli s nebezpečnějším zakončením a Karlovarští hrozili až v početní výhodě. Stav se ale v nastavených pěti minutách nezměnil.

Na samostatné nájezdy dostal důvěru v kladenské brance Miroslav Kopřiva. Střelcům Rytířů se ale nedařilo. Václav Skuhravý uspěl hned z prvního pokusu a ve čtvrté sérii připravil Kladno o naději Stanislav Balán. Pod rozhodující trefu se tak podepsal hostující kapitán Skuhravý, který mířil mezi betony – 🚨 1:2.

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Zápas se nám líbil, kluci tam nechali úplně všechno. Po šedesáti minutách byla remíza spravedlivá. V prodloužení pak moc šancí nebylo. Penalty se nám nepovedly. To, že na ně pošleme Míru Kopřivu, jsme měli připravené dlouho dopředu. Získaný bod se možná bude ještě počítat. Uvidíme, v úterý se hraje další zápas. Je to ohromně vyrovnané a věřím, že do toho ještě hodně promluvíme.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Viděli jsme další velmi vyrovnané a velmi těžké utkání. Věděli jsme, že nás bude čekat neskutečně zorganizovaný a urputný soupeř. To se potvrdilo. V první třetině měli domácí trochu navrch, měli víc příležitostí. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a začali jsme si vytvářet nějaké příležitosti. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Stejně jako celý zápas. My bychom si nezasloužili prohrát tím gólem, který jsme dostali. Jsem rád, že se k nám trochu přiklonilo štěstíčko, že jsme si za tím šli a dokázali jsme vyrovnat. Na dovednostní soutěž máme výhodu, že máme Tomáše Závorku, který je v tom momentálně excelentní. On nám pomohl ke druhému bodu. Bylo to vyrovnané a bojovné utkání a jsme neskutečně rádi za dva získané body.