FOTO: Otakar Černý st. ve VIP prostorách kladenského ČEZ stadionu. (Autor: Tomáš Kostečka)

V dokumentu vzpomíná řada kladenských osobností, namátkou jmenujme Františka Pospíšila, Františka Kaberleho st., Milana Nového, Josefa Vimmera nebo gólmany Jiřího Kulíčka a Miroslava Krásu. Historií našeho klubu diváky provází podmanivý hlas herce Michala Pavlaty a k vidění je řada unikátních záběrů, které se na obrazovkách předlouho neobjevily.

„Pečlivě jsme hledali v archivu a nebyla to jednoduchá práce. Je s podivem, že třeba záběry z vítězství v poháru mistrů už nejdou dohledat vůbec,“ říká autor Otakar Černý, bývalý dlouholetý šéf sportovní redakce České televize, jehož spojení s naším klubem je osudové. „Jsem zvědavý, jaký ohlas dokument bude mít, a věřím, že se bude líbit,“ vzkazuje Otakar Černý všem příznivcům kladenského hokeje.

„Když hokejový dokument, tak v České televizi. A když o Kladně, tak od Oty Černého. Jsme moc rádi, že oslavy devadesáti let kladenského hokeje ozdobí tato třicetiminutová lahůdka,“ libuje si Vít Heral, tiskový mluvčí Rytířů, kteří se na produkci filmu podíleli.

Dokument "Od Bacílka k Jágrovi" můžete shlédnout také na webu iVysílání České televize