Třetí sezonu strávíš na Kladně. Jak se na ní těšíš?

Jsem tu už třetí rok, zažil jsem tu nějaké věci a strašně se mi tu líbí. Je to super město, je tu super hokejové zázemí a fanoušci. Jsem tedy rád, že můžu hrát za takovýhle veliký klub. 

Zrovna procházíte suchou přípravou. Jak probíhá, co je v ní za změny proti předchozí rokům?

Máme nového kondičního trenéra, takže oproti poslední sezoně přišly určité změny. Mám z toho dobrý pocit, ale jak to bude platné uvidíme, až začne sezona. 

Došlo ke změně na postu hlavního trenéra, kde bude působit Miloslav Hořava. Jak ho vnímáš jako kouče a jaká je to autorita v kabině?

Pan Hořava se k týmu připojil už loni, takže ho v podstatě už známe. Je to vynikající trenér a profesionál, to šlo poznat okamžitě. Má velikou autoritu a tak to má být. Už na loňských trénincích bylo poznat, že každé cvičení má nějaký smysl. Pro klub je každopádně obrovský zisk, že se podařilo ho podepsat. 

„Když se každý rok kádr mění, tak to neprospívá týmu.“

Když se vrátíme k předchozí sezoně, tak jak jsi byl spokojený se svým individuálním výkonem?

S minulou sezonou určitě moc spokojený nejsem. Když se podíváme na moji první sezonu za Rytíře a na tu předchozí, tak tam je obrovský rozdíl. Takže to byla spíš nepovedená sezona. V jejím průběhu jsem byl navíc taky zraněný a pak jsem se špatně dostával zpátky.  Ale už jsem to hodil za hlavu na mistrovství světa a doufám, že to půjde jako předtím.

Na mistrovství světa to pro tebe byla premiéra v elitní divizi. Jaká to pro tebe byla zkušenost?

Je to pro mě zážitek na celý život. Hrát proti všem těm hráčům, kteří hrají v NHL nebo KHL, sledovat je, jak se připravují na zápas, jak trénují a jak hrají... Z toho se člověk může hodně naučit. 

Většina hráčů ze současného týmu tu hrála i loni. Co zatím říkáš na současný kádr?

Základem každého týmu je dobrá parta. Jsem rád, že se to udělalo tak, že zůstala víc než půlka týmu z loňska. Když se každý rok kádr mění, tak to neprospívá týmu. Když se hráči sejdou na srazu, jsou spolu měsíc a pak už spolu musí hrát, tak to někdy nestačí. Není to jen o hokeji, ale také o chemii mezi hráči a o tom, jak si rozumí mimo led. Jsem velice rád, že se to udělalo takhle a že se udělal ten tříletý koncepční plán. Myslím si, že to týmu prospěje a že to bude dobré.

„Kladno patří mezi špičku. Doufám, že to dokážeme.“

Co očekáváš od nadcházející sezony?

Ze všeho nejdřív se chci vyléčit, abych stihl začátek ledu a mohl trénovat. Kladno patří mezi špičku a doufám, že to dokážeme. Když se podíváme na nové týmy v lize, tak to budou určitě velmi nebezpeční soupeři. Jsem moc rád, že Vsetín postoupil do WSM ligy, protože to je hokejové město a pro hokej tam opravdu žijí. Strašně jim přeju, že postoupili, budou dobrým soupeřem. Karlovy Vary jsou extraligový klub, který má pořád veliké ambice, takže to budou taky dobré zápasy.

Co chystáš v rámci mezisezonního odpočinku? Už jsi byl někde na dovolené?

Po mistrovství světa jsem měl čtrnáct dní volno, pak už jsem přijel sem a začalo se řešit moje zranění. Teď máme dalších čtrnáct dní volno, tak asi nikam nepojedu, protože se budu snažit vyléčit. Chci se co nejdříve naplno připojit k týmu.