Zdeněk Bahenský. (Foto: Josef Poláček)

Nastoupil jsi po zranění a hned jsi dal dva góly. Jak ses cítil v průběhu utkání?

Pořád ten stehenní sval v levé noze cítím. Co se týče gólů, tak kluci mě vždycky výborně našli před bránou a mně nezbývalo nic jiného, než to trefit.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas? Především ve druhé třetině byly pasáže, kdy kvalita zápasu nebyla příliš valná.

Snažíme si hlídat začátky utkání, což se nám dnes povedlo. Postupem zápasu jsme ale polevovali, a i když jsme dali dva rychlé góly, tak potom následovala ve druhé třetině hluchá pasáž.

Co jste čekali od Havlíčkova Brodu?

Očekáváme, že většina týmů k nám přijede bránit. Přeci jen loni se tu hrála extraliga, takže týmy přijíždějí připravené. Musím uznat, že dnes hrál soupeř hodně osobně.

Dá se tedy říct, že proti houževnatě bránícímu soupeři pomohla první branka?

Především bylo super, že jsme se trefili poměrně brzy. Ke konci třetiny jsme se pak uklidnili druhým gólem. Mohli jsme přidat i třetí, ale nakonec jsme na něj čekali až do konce druhé třetiny a mezitím přišla ta hluchá pasáž, kde oni dobře bránili a k ničemu nás nepouštěli. Hrál se sice hokej nahoru dolů, ale v podstatě jsme si jen brali puky navzájem.

Dnes jste byli jen dvakrát vyloučení. Zapracovali jste na tom, abyste nefaulovali tak často?

Podle mě to bylo hlavně o tom, jak dnes pojal zápas rozhodčí. Zápas zvládl dobře, ale moc se nevylučovalo, takže přesilových her a oslabení bylo málo.