V zápase jsme třikrát ztráceli, jednou dokonce o dvě branky, nakonec jsme ale vyhráli 8:4! Co říct k tomuhle šílenému zápasu?

Nevzdali jsme se a proměnili jsme svoje šance. Konečně nám fungovaly přesilovky, ze kterých jsme dali tři góly, což bylo v celém zápase rozhodující.

Jak moc ovlivnil přesilovky návrat Jaromíra Jágra?

Jeho přítomnost je tam neskutečně znát. Dokáže podržet puk a stáhnout na sebe obránce, čímž otevírá prostor pro ostatní hráče. Proti Spartě mu to opravdu sedlo!

Co se stalo ve třetí třetině, že jsme dokázali Spartu takhle přestřílet a dát čtyři góly?

Pomohly nám hlavně góly z přesilovek. Důležité bylo, že jsme se pak nezatáhli a dál jsme měli tlak. Oni pak při jedné přesilovce odvolali gólmana a zkusili to v šesti. Naše trefa to ale pojistila.

Hráli jsme druhý zápas ve třech dnech a podali jsme daleko lepší výkon než proti Plzni. Co jste si mezi zápasy řekli v kabině?

Včera jsme měli dobrý trénink. Věděli jsme, že na Spartu musíme vletět, protože ona udělá to samé. Nic jiného nám proti takhle dobrému týmu, který byl první v lize, nezbývalo. Je to pro nás skvělá výhra.

Vedle dobrých přesilovek jsme skvěle zvládli i oslabení, z nichž jsme neinkasovali ani jednou…

To bylo velmi důležité. Věděli jsme, že jsou v přesilovkách nebezpeční, takže tam budeme muset nechat všechno, aby se neprosadili.

Fanoušci nás celý zápas hnali a ve třetí třetině, když jsme vedli, byli ještě hlasitější!

Znovu jsi strávil na ledě nejvíc času ze všech hráčů Kladna. Jak si užíváš, že jsi první bek Rytířů?

Je to super! Jsem rád, že můžu hrát, velký icetime pro mě není žádný problém.

V extralize jsi jedním z neproduktivnějších beků a dnes jsi nastupoval proti Janu Košťálkovi, který se s tebou přetahuje v tabulce bodování. Myslíš na tyhle individuální statistiky?

Ne, vůbec. Vím, že jsem na tom docela dobře, ale soustředím se hlavně na vítězství a týmový úspěch. Když si připíšu nějaké body, je to fajn, ale hlavně mi záleží na tom, abychom vyhráli.

Venkovní zápasy se nám oproti domácím příliš nedařily. Mohla by tohle být první vlaštovka?

Doufám, že jo. Doma máme užší kluziště, které je stejné i tady na Spartě. Jsme na něj zvyklí a je to pro nás normální, takže nám to tentokrát možná pomohlo. Když jezdíme ven na větší led, je to pro nás občas problém. Na tom ještě musíme zapracovat.

Opět jsme navýšili svůj náskok před posledními Pardubicemi. To taky potěší, že?

Je to pro nás velmi důležité. Snažíme se urvat play off a posbírat co nejvíc bodů to půjde. Proti Spartě jsou to pro nás nesmírně cenné tři body.

Jak sis užil podporu fanoušků, kterých přijelo několik set?

Bylo to úžasné! Celý zápas nás hnali a ve třetí třetině, když jsme vedli, byli ještě hlasitější. To bylo super.