Z pohledu kladenských hokejistů se nejedná o úplnou neznámou. Naši hráči se s Weisswasserem, tehdy ještě pod názvem SG Dynamo Weisswasser, utkali v minulosti celkem šestkrát – třikrát v rámci přátelských zápasů a třikrát v rámci mezinárodních turnajů. První vzájemný souboj se odehrál už 28. 12. 1958, kdy týmy odešly smírně 3:3. O šest let později zvítězily SONP Kladno 7:5 a v roce 1968 dokonce 8:2. Kladenské celky odešly vítězně i ve zbylých třech případech – v roce 1981 zvítězily 3:1, v roce 1982 7:2 a naposledy v roce 1985 6:3. Utkání proti tomuto soupeři se ale vůbec poprvé odehraje na kladenském ledě právě v pátek. 

Dá se očekávat, že v kladenské sestavě dojde oproti poslednímu duelu znovu ke změnám. „Chtěli bychom, aby nastoupil Šimon Jelínek. Zřejmě už si zahraje také Láďa Romančík, který stále nebyl stoprocentní po zranění,“ prozradil už po pondělním tréninku trenér Rytířů David Čermák. Na delší dobu tak zůstává mimo sestavu pouze obránce Josef Zajíc, který nedohrál utkání proti Litvínovu.


Druholigový celek Lausitzer Füchse dosud odehrál v přípravě jen jediné utkání, hned na úvod se však jednalo o velmi cenný skalp! Hráči z Weisswasseru si totiž poradili s prvoligovým Eisbärenem Berlín, který porazili 5:4 po samostatných nájezdech! V mužstvu lišek figurují převážně němečtí hokejisté, nechybí ale ani několik hráčů zpoza velké louže, ani několik Čechů. Konkrétně jimi jsou útočníci Daniel Schwamberger a Tomáš Andres, obránce Daniel Poživil a kladenským fanouškům dobře známý bek Jakub Kania! Ten hrál za Rytíře v ročníku 2014/15, už poslední dvě kompletní sezony však odehrál právě v německém druholigovém celku.


6. přípravné utkání Rytíři Kladno - Lausitzer Füchse se odehraje v pátek 16. srpna od 15:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit online.