Semifinálová série se přesunula na Kladno za stavu 0:2 z pohledu Rytířů a třetí střetnutí probíhalo v podobném duchu jako předchozí zápasy. Po tvrdé bezbrankové první části se dostala Dukla do vedení zásluhou Jiránkovy branky krátce po začátku druhé třetiny, Kladno však dokázalo srovnat a na úvod třetího dějství se dostalo do vedení. V závěru ale ještě dokázal srovnat hostující Zeman, jenž poslal utkání do prodloužení. V něm si našel dobrou pozici Matěj Pekr, který přesně dorazil, završil hattrick a zajistil kladenskou výhru 3:2 po prodloužení.

Následující utkání nezačalo Kladno vůbec špatně a působilo hodně nabuzeně po úvodním vítězství v sérii. Poprvé v semifinále se dostali Rytíři jako první do vedení, když důrazně dorážel Tůma. Hned vzápětí si ale poradil ve stejné činnosti i jihlavský kapitán Čachotský, jenž srovnal. Ve druhé části však předvedlo Kladno výbornou hru při přesilových hrách a vytvořilo si dvoubrankový náskok, když nejprve dobře tečoval Tenkrát a vzápětí Drtina dělovou ranou vše prostřelil. V závěrečné periodě ale přišla studená sprcha, Jihlava dvěma góly v rozmezí patnácti vteřin z hokejek Jiránka a Šidlíka opět srovnala a přebrala iniciativu. Kladno nakonec podlehlo 3:4 po prodloužení po Říhově gólů a je krok od vyřazení. "Mně se to těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak i našimi chybami, přestali jsme hrát to, co předchozí dvě třetiny, a dostali jsme během patnácti vteřin dva góly. Pak se necháme za hloupý faul vyloučit v prodloužení... To prostě nemůžeme," hledala se těžko slova asistentovi trenéra Františkovi Kaberlemu. "Před námi je další zápas a já nevidím nic nemožného," doplnil ale pětinásobný světový šampion odhodlaně.

Na druhé straně zavládla spokojenost. "Ve třetí třetině jsme prostě zabrali. Ukázal se tým, který máme. Prostě parádní parta. Všichni jsme do toho šli naplno, jeden za druhého. Jsem nesmírně šťastný, že to takhle parádně vyšlo," řekl pro web Dukly střelec rozhodující branky. "Nebudu se pouštět do žádných prognóz. Série ještě může být dlouhá, stejně tak ji můžeme ukončit," prohlásil hlavní trenér Dukly Petr Vlk.

Nejproduktivnějšími Rytíři Burger s Přikrylem

V dresu Kladna je zatím nejproduktivnějším hráčem kapitán Jiří Burger (2+6). Stejně bodů jako on má ještě Roman Přikryl (1+7). Na tuto dvojici ztrácí dva body Peter Jánský (5+1) a Matěj Pekr (5+1). Jihlavu zatím táhne kapitán Tomáš Čachotský (3+8). Za ním následují s odstupem Adam Zeman (6+3), Radek Hubáček (2+6) a Josef Skořepa (1+7). Co se týče týmových statistik, úspěšnost jihlavských přesilových her už od čtvrtfinále klesla, přesto stále činí luxusních 25,53 %. Kladno pak v průměru využije 17,50 % početních výhod. Na druhou stranu zvládají Kladenští výborně hru v oslabení - v play off jich ubránili 91,11%. Naopak číslo na straně Dukly u této statistiky je pouhých 76,19%.

5. utkání semifinále play off WSM ligy HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno se odehraje v pondělí 20. března od 17:30 na Horáckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat prostřednictvím živého přenosu

Do Jihlavy s FANKLUBEM

"Naše situace není jednoduchá, ale ještě jsme neprohráli. Je však bezpodmínečně nutné zítra vyhrát, každá podpora bude důležitá. Autobus do Jihlavy proto jede! Můžete se dál hlásit, případně dorazit přímo k odjezdu, míst je dostatek." Fanklub Poldi Kladno