II. část - 6. kolo ELIOD Extraligy ml. dorostu - 11. 1. 2018 Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem

Ústí nad Labem
2

Rytíři Kladno
6

HC Slovan Ústí nad Labem: Mazourek (od 13. Haspra) – Jarábek, Tomšík, Filip, Kylíšek, Polata – Krocker, Tot, Doskočil, Kaše, Costa, Gašpar, Čermák, Konopásek, Weis, Pavlíček, Hampl. Trenéři: Čaloun, Machulda.
Rytíři Kladno: Gabriška – Staněk, Alscher, Funk, Sýkora, Ticháček – Chrenka, Bašta, Kleveta, Procházka, Klaus, Bulva, Sachr, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv. Trenéři: Kregl, Neliba.

Branky a nahrávky: 39. Čermák (Tomšík, Tot), 56. Čermák (Kaše) – 9. Sojka (Ullrych, Bulva), 10. Staněk (Kleveta, Ticháček), 13. Funk (Alscher), 20. Sojka (Kleveta), 42. Alscher (Sojka, Ullrych) 51. Ullrych (Chrenka). Třetiny: 0:4, 1:0, 1:2. Vyloučení: 2:5, navíc Jarábek (UNL) 10 min. - Funk (KLA) 10 min. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:51. Rozhodčí: Knapík - Goltsch, Janíček. Diváci: 222.

První třetina se nesla ve znamení brankových hodů. Gólovou hitparádu odstartoval v 9. minutě Adam Sojka, který ukázal, že jakožto nejlepší nahrávač týmu umí i úspěšně zakončit – 0:1. O dvacet šest vteřin později se skóre měnilo podruhé. K puku se po kombinaci na trase Ticháček – Kleveta dostal Filip Staňěk, jenž poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 0:2. Nabuzené Kladno pálilo na soupeře o sto šest, a právě četná střelba přinesla třetí gól. To už neunesl gólman Mazourek, který se ve 13. minutě po brance Ladislava Funka odebral na lavičku – 0:3. Přivítání nového brankáře na ledě připravil druhým gólem v zápase Adam Sojka, jenž ukončil kanonádu v první části – 0:4.

Druhá perioda už nebyla od našeho týmu tak aktivní, ba naopak i soupeř se dostal do hry a Kladenské dokonce přestřílel. Velký vliv na to měla především nedisciplinovanost našich hráčů. Ústečtí měli v polovině hry půlminutovou přesilovky pět na tři, ale branku v ní vstřelit nedokázali. To se povedlo až ve 39. minutě Jáchymu Čermákovi, který se trefil v přesilové hře a upravil hrozivě vypadající skóre – 1:4.

Poslední část začala pro naše barvy skvěle. Ve 42. minutě se k puku dostal Marek Alscher a navýšil stav utkání na 5:1. Rytíři byli ve třetí periodě opět při chuti. Konkrétně to byl Petr Ullrych, který navýšil vedení už o pět branek a vstřelil jubilejní stý gól Rytířů v této sezóně – 1:6. O kosmetickou úpravu skóre se postaral svým druhým gólem v zápase Jáchym Čermák – 2:6. Zbytek utkání už žádný další gól nepřinesl a Kladenští se tak mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů. Do konce nadstavbové části zbývá 14 zápasů a Rytíři si drží první jediné postupové místo do play off s náskokem sedmi bodů.