ELIOD Extraliga ml. dorostu 2. část, 15. kolo - 15.2.2017 Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem

Ústí nad Labem
2

Rytíři Kladno
10

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (36. Kmoch) - Kadlec, V. Tůma, Šešina, Kříž, Sitár, Martínek, Tomšík, Magasanik, Polata - Tot, Costa, Šindelář, Čermák, J. Tůma, Dohnal. Trenéři: Čaloun, Místecký, Zahradník.
Rytíři Kladno: Gabriška - Robovský, Smažík, Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Janeček - Mrkvička, Karásek, Šimek, Kulma, Karmazín, Hasil, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč, Sojka, Klíma. Trenéři: Kregl, Neliba.

Branky a nahrávky: 14. V. Tůma (Dohnal, J. Tůma), 49. V. Tůma (J. Tůma, Šešina) - 13. Funk (Hasil), 19. Karásek (Flachs, Srbek), 23. Hasil (Srbek, Urban), 26. Bernat (Flachs), 33. Klíma (Bernat), 36. Srbek (Urban, Hasil), 51. Karásek (Bernat), 53. Urban (Flachs), 60. Bernat (Kulma, Staněk), 60. Hasil (Karásek). Třetiny: 1:2, 0:4, 1:4. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:73. Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš. Diváci: 55.

Začátek utkání na severu Čech příliš nenasvědčoval tomu, že na jeho konci bude na straně jednoho z týmů svítit dvouciferné skóre. Rytíři sice svou střelnici otevírali pozvolna, zato účinně. První zásah Kladenských přišel ve 13. minutě. Čtvrtou trefou v sezoně se po Hasilově asistenci prezentoval Ladislav Funk - 0:1. Radost z první branky však hostujícímu celku záhy zkazil Vojtěch Tůma, který přibližně o minutu později stav utkání vyrovnal - 1:1. Kladno se však pozice vedoucího týmu nemínilo vzdát tak snadno. V devatenácté minutě zaúřadoval kanonýr Pavel Karásek a Rytíři se opět radovali z jednobrankového vedení - 1:2.

Prostřední část utkání patřila bez sebemenších pochyb kladenským Rytířům. Čtyřbrankový příděl do sítě Slovanu odstartoval nedlouho po začátku třetiny Matěj Hasil - 1:3. Časomíra odměřila tři minuty a opět se měnilo skóre. Šťastným střelcem byl jako vždy produktivní Tomáš Bernat - 1:4. Základní hrací část se přehoupla přes polovinu a ve 33. minutě nadělil Ústeckým pověstného bůra Rudolf Klíma - 1:5. Netrvalo dlouho a Kladno slavilo šestý zásah. Tentokrát v tom měl prsty Jaroslav Srbek, který svým zásahem vyhnal z branky nešťastníka Volkeho - 1:6.

Ústečtí zajisté vstupovali do třetí třetiny s cílem neinkasovat a v lepším případě dokonce stáhnout hrozivé manko. To se zpočátku dařilo. Druhou branku domácích měl ve 49. minutě na svědomí Vojtěch Tůma, který se tedy postaral o oba zásahy svého týmu - 2:6. Tím ovšem produktivita ústecké ofenzivy nadobro utichla. Naopak Rytíři stále neměli dost. Sedmou branku hostí zaznamenal Pavel Karásek, pro kterého se jednalo o druhý zásah večera - 2:7. Krátce poté navázal na svého kolegu další trefou do černého také Tomáš Urban - 2:8. Desetibranková meta visela ve vzduchu a Rytíři na ni dosáhli díky dvěma trefám v samém závěru utkání. Tomáš Bernat s Matějem Hasilem svými druhými brankami v zápase stanovili konečný výsledek - 2:10

Trenér po zápase

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Určitě jsme rádi, že jsme konečně dosáhli třech bodů, ale nutno dodat, že soupeř byl oslabený o čtyři až pět hráčů. Možná to odpovídalo tomu zápasu. Dneska jsme určitě směrem dopředu předvedli pár věcí, které by mohly být efektivní v budoucnu. Výsledek 10:2 je super, máme tři body a udělali jsme další krok směrem k play off, takže za nás spokojenost.