Vědomi si vážnosti situace vlétli Rytíři na Mountfield ve velkém tempu. V úvodních minutách hosty přehrávali, ale později se hra začala kouskovat a oba týmy se obtížně dostávaly do zakončení. Za zmínku ovšem určitě stojí pokus Doudery, který ovšem nastřelil pouze gólmana Kantora. Přesnou střelu, aby divák pohledal. Zřejmě za to mohla klíčící nervozita, která zapříčinila i kladenskou hru v šesti. Tu Hradec ještě nepotrestal a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

I start druhé části ovládli kladenští. Ale jako přes kopírák se zas zapletli do sítě vlastních přihrávek a nepřesných střel. Po nádherné kombinaci téměř všech hráčů znovu zakončoval Doudera. Naneštěstí opět hostujícího gólmana nepřekonal. Rytíři opravdu nehráli v této pasáži špatně, nicméně přišlo vyloučení a hráči Mountfieldu nabídnutou přesilovku využili v 31. minutě Mertlem – 0:1. Od toho okamžiku začali hosté úporně bránit a spoléhat na protiútoky. Jeden z nich málem využil Škoda, kterému nabil Šimánek. Chábera byl ale pozorný.

Hned zkraje poslední třetiny šel na Kantora Tenkrát. Přímočarou střelou si na něj ovšem nepřišel. V 46. minutě dostali kladenští puk do sítě hostí. Tenkrát ovšem puk dopravil za brankovou čáru úmyslným kopnutím. Tato akce dokumentovala zmar Rytířů. Měli velkou vůli skórovat a udělali proto vše, bylo to však málo. Jak je lehké dosáhnout branky, jim po chvíli opět demonstrovali hradečtí. Do protiútoku se rozjel Šimánek s Květoněm, kterého ještě stačil Chábera vychytat, na dorážku hostujícího kapitána byl už však krátký – 0:2 . V 54. minutě získal puk Mertl, předložil Šimánkovi a ten se nemýlil – 0:3. Zápas ale ještě nekončil. Dvě minuty před koncem Rytíři snížili. Nahození Tenkráta skončilo v brance, po tom, co se odrazilo od jednoho z hostujících hráčů – 1:3. Na dorovnání stavu nebo dokonce zvrat už však nebylo dosti času.

Trenéři po zápase

Sestřih zápasu

Rytíři Kladno – Mountfield HK 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Tenkrát - 31. Mertl (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (L. Květoň), 54. Šimánek (Mertl). Rozhodčí: Horák, Pavlovič - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1 695.

Rytíři Kladno: Chábera – Růžička, Kaberle, Kolářík, P. Hořava, Doudera, Procházka, od 41. Jankovič – M. Hořava, Patera, Kuchler – Bajaruns, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Havlíček, Hlaváč – Eberle, od 16. Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček, Kopecký.

Mountfield HK: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Prokop – Květoň, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Červený – Tvrdík, Langhammer, Škoda – Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl, Kučera.