Rytíř č. 14 - Michal Lukáč. (Foto: Josef Poláček)

Michale, dlouhé bylo tvoje čekání na první letošní gól, jsi teď už klidnější?

Jasná věc, je to totiž dost vyčerpávající, když má člověk šance a nemůže se trefit. Nepadalo to tam, ale včera se konečně zadařilo. Stihl jsem to i do nového roku, takže paráda. (smích)

I dnes na tréninku jsi měl dobrou mušku. Myslíš, že si se odrazil k nové pozici kanonýra?

Takto určitě ne, ale doufám, že další góly přijdou. Na tréninku makám stále stejně, je to hodně o štěstí. Nejsem střelec, ale pár gólů bych ještě přidat chtěl, to nezapírám.

Tvé úkoly jsou ale především defenzivní. Můžeš potvrdit tuto svou roli v týmu?

Je to tak, jsem bránící centr, který nesmí především propadat vzadu. Být jako první z útočníků zpátky, to je můj úkol a proto jsem tady. Ale přeci jen jsem pořád útočník, takže pokud dám góla, má pětka si hned víc věří a pomůže to celému týmu.

Rozhovor děláme po tréninku. Jaké momentálně jsou? Zdá se, že mnohem dynamičtější než dřív…

Každý trenér má své metody. Nedá se to moc srovnávat, je to úplně jiné než dřív. Souhlasím s tím, že současné tréninky jsou dynamičtější. Dnes jsme sice měli trochu unavené nohy, protože jsme po zápase, ale snažili jsme se tu únavu dostat ze sebe ven. Byl to podle mě dobrý trénink.

A moc si neodpočinete. Zítra přijede na Kladno Sparta, a to je vždy svátek i výzva zároveň…

Motivace je opravdu velká. Hrajeme proti prvnímu, proti Spartě a ještě o Vánoce. Budeme chtít navázat na výkon proti Liberci, kde jsme chybovali jen v poslední třetině, což nás bohužel stálo body. S podobnou bojovností budeme chtít na soupeře vyrukovat i v sobotu.

Herní projev se podle mínění kladenského diváka zlepšil. Změna tedy zafungovala?

Řekl bych to ještě jinak. Každý z nás šel do sebe a uvědomil si, proč jsme vlastně tady, a co chceme. Když se k tomu přidá stoprocentní výkon, je šance uspět. Trenéři mohou při tréninku něco namalovat, ale když to poté hráči nesplní, tak taková práce přijde vniveč. Jak jsem řekl, každý musí začít u sebe. Hokej je o chybách, ze kterých pramení góly, ale stále máme šanci vyhrát. V každém dalším zápase.

Čtěte také:

27.12. 2013 Sváteční mač se Spartou doplní sbírka pro děti