Byl to zápas proti oslabenému soupeři, vítězství se ale nerodilo lehce?
Myslím si, že hráli dobře. Je to mladý tým, dobře bruslili a byli nepříjemní. Takže pro nás to byla dobrá prověrka a jsem rád, že jsme to zvládli.

I když jsme o gól vedli, tak jsme hráli stále do plných?
Hráli hodně dozadu, stáli tam v pěti a my jsme se do nich museli hodně nutit. Nebylo to jednoduché.

Nastoupil jsi dnes s Jágrem a Plekancem do první přesilovkové řady a byly z toho hned dva góly?
Hráli jsme to dnes s Jardou prakticky poprvé, tak jsme si to aspoň nějak vyzkoušeli. Uvidíme, jak to bude fungovat dál.

Spadl Ti hodně kámen ze srdce? Naposledy jsi se do černého trefil ještě před Vánocemi, že?
Je to tak, ale já nejsem nějaký velký střelec. Nikdy jsem moc gólů nedával, spíš jsem je připravoval. Vždycky se mi pak podaří nějaký ten podleďák nebo naopak zase pěkný gól. Jsem tedy rád, že to tam spadlo, ale zase až tak na to nekoukám.

"Když zůstaneme zdraví, budeme mít dopředu velkou sílu."

Při gólu na 2:1 jsi se hodně neohroženě pustil do brankoviště a Jelínek pak měl díky tomu už docela lehkou práci?
Blíží se play off, tak se musím víc tlačit do brány a trochu se na to připravit. Protože tam pak bude tohle rozhodující. Je potřeba na to už myslet.

Vypadá to, že ve zbývajících dvou zápasech byste se s Jágrem a Plekancem mohli stihnout řádně sehrát?
Já tam budu spíš jen plnit roli, jakou si kluci řeknou. Oba jsou to zkušení hráči. Doufám, že se nám v tom bude dařit, protože přesilovky budou rozhodovat.

Pokud se budou soupeři soustředit na první lajnu s Plekancem a Jágrem, bude se nám díky naší aktuálně velké útočné síle otevírat prostor pro zbylé řady, kde každá z nich je schopná střílet góly?
Je to tak. Myslím si, že když to takhle vydrží a všichni zůstanou zdraví, tak by ta síla dopředu tam určitě měla být. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Nejenže jsme vyhráli pátý zápas v řadě, ale neobdrželi jsme během této série jediný gól při přesilovce soupeře. To je do dalších bojů zajímavý příslib?
Ze začátku soutěže jsme oslabení hráli velmi dobře, a teď jsme se k tomu vrátili. Jak jsme všichni zdraví, tak tam chodí čtyři obranné dvojice. Děláme krátká střídání a každý to odmaká. Jsem rád, že se to před závěrečnými boji takto rýsuje.

Čeká nás zápas v Třebíči, kde se už jen loučí se sezónou. Jenže na Kladno lze předpokládat plný dům a tak lehké to asi nebude?
Bude to těžký zápas stejně jako dnes s Ústím. Ale zase je to dobrá prověrka před play off. Musíme se podle toho připravit a získat tři body.