Každý den okolo 10. hodiny ranní budou na klubovém instagramovém profilu v tzv. stories cviky s popisem, které skládá dohromady kondiční trenér Rytířů Michael Obrtel. Právě on bude jako první předcvičovat už tuto sobotu. Po něm se přidají hráči i vedení klubu. „Chceme, aby se lidé mohli hýbat i během karantény. Půjde o cviky, který zvládne úplně každý,“ ujišťuje Obrtel.

#MAKEJsKLADYNKEM, tímto hashtagem označte příspěvky, ve kterých se svému okolí pochlubíte tím, jak společně s Rytíři využíváte karanténu aktivně. „Nechali jsme se inspirovat dalšími kluby a subjekty, které podobné aktivity v době, kdy se skoro nic nesmí, vytváří pro ostatní. Fitko je sice fitko, ale cvičit se dá zábavně a efektivně i doma. Lidé takovéto aktivity hodně hledají a my je chceme během karantény co nejvíce zabavit,“ vysvětluje „Miky“ Obrtel.

Cviky mají dlouhodobou vizi. „Nevíme, jak bude současná situace dlouho trvat. Cvičení na našich videích budou každodenní s trváním do konce doby karantény. Vše začnu já v sobotu, v neděli by to měl odcvičit trenér Honza Kregl, dále pak hráči a pokud by se všichni vystřídali, zapojíme i juniory či zaměstnance klubu,“ nastiňuje celou vizi Obrtel.

Vedle videí se cviky si můžete zkrátit čas v karanténě čtením rozhovorů na našem webu. Ty budou zejména o tom, jak jednotliví Rytíři tráví volný čas během nuceného volna. A jak ho tráví kladenský kondičák? „Já jsem na chatě na Vysočině ve Žďárských vrších. Schovávám se v přírodě mimo civilizaci na chatě,“ směje se. „Trávím tu čas s rodinou a sportem. Když se setmí, zavolám si s dalšími členy rodiny nebo kamarády, pustíme si třeba i nějaký film,“ dodává.