Dvě výhry máme za sebou, takže úkol je splněn?
Včera byl hodně důležitý první zápas, protože ten je vždy těžký. Dnes jsme samozřejmě chtěli druhé vítězství, protože nevíme, co se v Přerově může všechno stát. Tam to bude hodně těžké. Takže vedeme 2:0 a jedeme tam nějaký zápas uhrát. Nejlépe samozřejmě oba, ale nechci mít velké oči.

Bylo to dnes díky včerejší výhře přeci jen o něco jednodušší?
Vypadalo to, že hlavně z těch mladších kluků to dnes spadlo a do zápasu jsme vstoupili lépe než včera. Ono to tak bývá, že kluci ještě nemají takové zkušenosti a do prvního zápasu moc nevědí, s čím tam jdou a jak to bude vypadat. Po včerejším vítězství už do toho šli s vědomím, že se to dá hrát a bylo to znát.

Dnes to vypadalo, že jsme oproti včerejšku nedělali tolik chyb ve vlastním pásmu?
No nevím, včera nám snad ani jednou neujeli a dnes tam byli dvakrát nebo třikrát sami. Takže možná toho bylo méně, ale zase z toho byly šance. Asi v těch dvou zápasech nebyl takový rozdíl, ale jinak to bylo super odbráněné. Vyhráli jsme 4:0, takže je vidět, že  i v tomhle jsme se zlepšili.

Při naší dvojnásobné přesilovce na Tebe jel sám Sikora. Byl to zákrok zápasu?
Tak to nevím, ale bylo to důležité. Hlavně i pro mě, protože z podobných nájezdů často dostávám góly. Počkal jsem si co udělá, ale trefil mě do hokejky. Takže to dopadlo super.

Pak jsi tým hodně podržel na konci druhé třetiny, kdy jsi musel řešit několik nebezpečných brejků?
Oni takhle hrají, podobně jako venku řada dalších týmů. Jsou zatažení, brání a čekají na protiútoky. My to víme, ale je to hokej, vždycky se tam nějaká ta chyba udělá.

V obou zápasech jsme odehráli závěrečné třetiny na nulu vzadu. Tím jsme si asi také docela pomohli?
To je super, tohle se nám dříve nestávalo. Vedli jsme třeba 3:0 a dostali jsme dva blbé góly nebo jsme to ještě prohráli. V tomto je to znát a když to vydrží, tak máme velkou šanci.

Pomůže vychytaná nula pro Tebe do dalších zápasů?
Mně to asi nijak nepomůže, moc na to nekoukám. Někdy dostanete tři góly, ale máte lepší zápas než když třeba vychytáte nulu.

"Když po vás lejou jen pivo, tak to ještě není tak hrozné."

Hosté se prezentují velkým důrazem na našem brankovišti, kolikrát do něj jdou i po odpískání. Naši obránci si s tím ale celkem dokázali poradit?
Od toho tam ti naši kluci jsou. Hráči Přerova jsou velcí, dělají to schválně. Chtějí nás tím vyprovokovat. Trochu nám pak pomohlo, že jak tam do mě vjel, tak ho rozhodčí vyloučil. Pak už si toho moc nedovolili, protože oslabovali tým.

Po celou základní část jste se s Adamem v bráně střídali, ve čtvrtfinále jsi oba zápasy chytal ty. Vypadá to, že zůstaneš v play off jedničkou?
To vůbec nevím. Řekli jsme si, že začnu první dva zápasy doma a ty jsem odchytal. Zítra máme den volna, v pondělí vyrážíme do Přerova a pak se uvidí.

Jak jsme na místní prostředí připraveni, často tam končí na střídačce hodně piva...?
Tak to tam je vždycky. Pokaždé, když jsem nechytal a byl na střídačce, tak jsem skončil politý. Když je to pivem, tak to není ještě tak hrozné, to aspoň voní. Ale když po vás lejou horký čaj, tak to už je pak špatné. Teď když jsme tam byli naposled, tak ho tam vylili na trenéra gólmanů.

Jak tedy vnímáš podobné bitvy plné emocí?
Když o něco jde, tak tohle mi naopak vyhovuje. To je přesně to, co ti starší kluci třeba z NHL potřebují. Jak jde o všechno, dokáží se na to motivovat. Takže mě takové play off hrozně baví a doufám že mně i klukům to vydrží.