Další sezonu strávíš v Kladně, jak probíhala jednání o tvém dalším působení? 

Měl jsem smlouvu do konce dubna a chtěl jsme zůstat, ale přišla mi další nabídka. Volal jsem proto na Kladno, abych se zeptal, jak to se mnou vypadá, a řekli mi, ať počkám. Takže jsem rád, že to dopadlo dobře a že jsem mohl zůstat.

Jak zatím probíhá suchá přípava?

Je to náročné jako každý rok. Letos bych ale řekl, že je to ještě náročnější - to je ale asi i věkem. Čím jsem starší, tím je to horší. Samozřejmě si myslím, že je to potřeba, a snad už to bude dobré. Za chvíli nám to končí a řekl bych, že se to dá skousnout. 

Jaké jsou změny oproti předchozím rokům?

Letos více běháme, máme tam i nějaké hry. Je to každý rok trochu jiné, protože každý trenér to má trochu jinak. Je to sice jiné, ale pořád se to dělá proto, aby se zpevnily svaly a abychom měli fyzičku. Dělá se to jinak, ale pořád to má stejný účinek.

Je to pro tebe jako gólmana v něčem jiné oproti ostatním hráčům?

Pro mě je to letos nezvyklé. Většinou jsme my gólmani chodili aspoň dvakrát týdně na vlastní tréninky, ale letos chodíme normálně s týmem. Ale zvládáme to, myslím si, že nám to neuškodí. 

„David Stahl loni ukázal, že je dobrý gólman.“

Letošní novinkou je také to, že v rámci přípravy chodíte jednou týdně na led. Co tomu říkáš?

Určitě je to lepší než být skoro čtyři měsíce bez ledu. Aspoň si to osaháme a až půjdeme v červenci na led, tak nepůjdeme úplně do neznáma. Takhle si to aspoň připomeneme.

Někteří hráči po poslední sezoně odešli, jádro se ale udrželo. Jak zatím vnímáš tým ty? 

Jsme na začátku, takže je tu hodně juniorů, zůstalo nás pár z loňska... Uvidíme, jak to bude vypadat. Je hrozně brzo na to říkat, jestli to bude dobré nebo ne. Ještě nevíme, kdo přijde a jak to bude. Až vlezeme na led, tak uvidíme, jak to bude.

Jako jediný gólman kromě tebe se připravuje s A týmem David Stahl z juniorky. Jak ho vnímáš jako brankáře?

Když jsem byl minulý rok zraněný, tak nastoupil na dvě třetiny a ukázal, že je dobrý gólman. Jestli tu bude, tak je pro něj jen dobře, že bude chytat 1. ligu. Já věřím, že tu zůstane a určitě něco odchytá. 

Loni jsi se pravidelně střídal s Miroslavem Hanuljakem. Jak ti tento systém vyhovoval?

Já jsem si nemohl stěžovat, protože jsem tu toho za poslední roky moc neodchytal. Myslím si, že to bylo dobré. Míra chytal dobře a mně to taky docela šlo. Když jsme oba v tempu a hraje se dvakrát týdně, tak to je pro každého jeden zápas za týden a tak je to super. 

„Radši bych měl třeba 89 %, kdyby se postoupilo.“

Jak jsi byl spokojený se svými individuálními výkony v poslední sezoně?

Z mého pohledu to bylo samozřejmě dobré. Bohužel se ale nepovedlo to, co jsme chtěli. Já to pořád beru tak, že je to týmový sport a radši bych měl třeba 89 %, kdyby se postoupilo. Se svým výkonem jsem byl spokojený, ale hraje se to pro postup a to se nepovedlo, takže nic moc. 

V další sezoně nás čekají dva noví soupeři - Karlovy Vary a Vsetín. Co od nich očekáváš?

Myslím si, že Vary budou mít hodně kvalitní mužstvo, i když sestoupily. Známe to tam, takže to nebude žádná novinka. Ve Vsetíně jsem byl naposledy v juniorech, ale hrozně se tam těším, protože atmosféra tam bude suprová. Myslím si, že Vsetín určitě patří alespoň do 1. ligy.

Proběhl z tvé strany už nějaký odpočinek po sezoně nebo teprve něco plánuješ?

Víkendy máme volné, takže jezdím s rodinou na chatu. Tam se vykoupeme v řece a když nikam nejedu, tak jsem celý víkend na rybách a tam si odpočinu. Až bude v červenci volno tak pojedeme někam do Čech zase na ryby a děti se budou koupat. Já dovolenou u moře nemusím a děti jsou ještě malé, takže to nebudeme nijak přehánět.