Těžký zápas s houževnatým soupeřem přinesl nakonec cenné vítězství?
Lehké to nebylo pro nikoho, jak pro mě, tak ani pro kluky v poli. Oni mají mladé hráče, u nichž jsme věděli, že do půlky zápasu budou hodně bruslit. Čekali jsme, že později trochu odejdou a to se také stalo. Pak už tam toho moc neměli. Zaplať pánbůh za tři body, protože v posledních zápasech se nám doma zrovna moc nevedlo. Takže doufám, že se to tím otočí a budeme vyhrávat i doma.

Až do druhého našeho gólu to hodně stálo na Tvých zákrocích, hosté Tě nedokázali překonat ani v nejvyloženějších šancích?
Nechci to zakřiknout, poslední dobou se mi docela daří. I když mám k tomu občas štěstí, i dnes jsem tam měl jednu nebo dvě tyčky, ale to k tomu patří. Jen doufám, že to vydrží co možná nejdéle. Samozřejmě mi k tomu kluci pomáhají, například dnes na mě nebyl žádný samostatný nájezd. Pokud totiž střelu vidím, tak bych si ji měl pohlídat a chytit. Dnes jsem neviděl jen jednu a hned z toho byl ten druhý gól.

Dlouho to vypadalo na nulu, ty poslední dvě minuty asi docela zamrzí?
Jde samozřejmě o tři body, na nuly si já moc nehraju. Ale ten druhý gól už mě trochu mrzí, protože na jeden by to bylo přeci jen o něco hezčí. Dva jsou pro mě už trochu moc, ale hlavně že se vyhrálo. I kdyby to skončilo 5:4, tak jsou to pořád tři body.

"Venku se mi vždy chytalo lépe."

Jeden gól je pro Tebe opravdu taková norma posledních utkání, vyhráli jsme takto s Tebou v bráně poslední venkovní zápasy v Třebíči i Havířově, kde i tady byl pouze jeden obdržený gól základ úspěchu?
Jak jsem říkal, docela se mi teď daří. Ale mě se venku vždy chytá výborně. Jde na mě více střel než doma a udržuje mě to v tempu. Už to mám tak vlastně od malička, vždy když jsme jeli ven, tak se mi chytalo lépe. Někdy to sice nevyjde, ale i teď je vidět, že si jsem venku jistější.

S Adamem Brízgalou se celkem pravidelně střídáte, dnes jsi ale po Třebíči chytal druhý zápas v řadě. Zítra bude asi v brankovišti změna?
Uvidíme, ale měla by být. Teď jsme to jen otočili, protože jsem chytal hodně zápasů venku, tak abych taky občas chytal i doma.

Dnešní zápas byl jednoznačně ve znamení návratu Tomáše Plekance, ale ze zkušenosti víme, že podobná utkání bývají dost ošidná, že?
Také jsem si na to vzpomněl. Myslím že i loni když se vrátil Džegr, tak jsme hráli také zrovna proti Litoměřicím a prohráli jsme. Klukům jsem to v kabině sice neříkal, ale dobře si to pamatuji. Takže jsem rád, že se to dnes otočilo.

Máme na soupisce řadu beků, kteří si rádi zaútočí. Jak se vlastně diriguje obrana, ve které není prakticky žádný vyloženě defenzivní bek?
Je to tak. Stále něco nacvičujeme a hledáme tu nejlepší variantu, jak to dělat. Třeba v Třebíči jsme byli dost zatažení, tam to kluci vzadu výborně odbránili. Takže doufám, že snad nakonec přijdeme na ten nejlepší systém.

Máme za sebou úspěšně první utkání ze čtyřzápasové domácí série. Ta by nám mohla pomoci se opět trochu usadit v popředí tabulky?
Na to aspoň já vůbec nekoukám. Vzhledem k tomu, jak jsme hráli doma s Ústím nebo Kadaní, tak nevím, jestli bude vůbec pro nás nějaká výhoda hrát doma třeba se Vsetínem. I když se silnějšími se nám přeci jen hraje lépe, nejsou tolik zatažení a klukům se lépe dostává k nim do třetiny. Ale hrajeme doma a potřebovali bychom určitě co nejvíce bodů. Pak přijdou zase zápasy venku a to nikdy nevíte.