„V letošním roce Vánoční truhla přinesla rekordní částku bezmála 280 tisíc korun. Poděkování patří opravdu všem. Díky spojení s hokejovými fanoušky, kteří se rozhodli do Vánoční truhly vložit výtěžek dobročinné aukce hokejových dresů, jsme vyšší částku očekávali. Nicméně i bez této, opravdu významné částky, se podařilo vybrat ještě o 60 tisíc korun více, než v loňském roce. Výtěžek sbírky rozdělíme dětským domovům opět podle počtu jejich svěřenců. Díky štědrosti dárců se mohou letos těšit na více jak dvojnásobné částky, než v loňském roce,“ složil všem dárcům poklonu primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Celkem sbírka vynesla 279 877 korun. Kladenští Rytíři do Vánoční truhly přispěli částkou 91 966 korun. Pro srovnání, v loňském roce truhla vydala celkem 128 790 korun. Nejvíce peněz, po schválení zastupitelstvem, poputuje do Dětského domova v Unhošti, který se stará o 48 dětí. V loňském roce do Unhoště putovalo 39 563 korun, letos 93 945 korun. Dětskému centru Kladno, kde je ubytovaných méně dětí než v loňském roce, a to 35, sbírka přinesla 68 501 korun. V Dětském domově Ledce žije stále 40 dětí, kterým náleží dar ve výši 78 287 korun. I v Dětském domově Nové Strašecí se snížil počet dětí z 24 na 20, ze sbírky jim letos náleží 39 144 korun.

Pohádková vánoční truhla ale nebyla jedinou akcí, prostřednictvím které zájemci, v průběhu celých Kladenských Vánoc, přispívali dětem z dětských domovů. Na Vánočním stromě splněných přání viselo 248 obálek s přáníčky dětí. Jako obvykle si je zájemci do jediné rozebrali, následně za nákup dárků pro děti z dětských domovů utratili minimálně dalších 200 tisíc korun. Dárky jsme předali a děti je našly o Štědrém dni přímo pod vánočním stromečkem.