Jak majitel klubu Jaromír Jágr, tak trenér Jindřich Lidický si velmi dobře uvědomují, že Rytíři potřebují doplnit kádr zkušenostmi. A těch má mistr světa z roku z roku 2010 a extraligový šampion z předloňské sezony na rozdávání.

„Michal Barinka byl v reprezentaci, v zahraničí a spoustu toho odehrál v extralize. A to je pro nás teď hodně důležité, protože ne všechno se bude vyvíjet podle našich představ. A v takových chvílích se zkušenosti hodí dvojnásob,“ prohlásil Jaromír Jágr. „V pátek v Třinci by měl nastoupit a věřím, že týmu hodně pomůže. V přípravě se jevil velmi dobře, je to výborný hráč. Prostě vysoká kvalita,“ doplnil na Barinkovu adresu Jindřich Lidický.

Michal Barinka: „Má role je daná, musím něco předat mladším klukům.“

„S rodinou jsme se přestěhovali do Prahy, spojili se s Jardou (Jágrem) a domluvili se na spolupráci. Má role je daná, musím něco předat mladším klukům. Motivací je hrát dobrý hokej pro lidi a pomoct klukům držet se v bezpečných patrech tabulky,“ vyjádřil se Barinka už v sobotu po prvním odehraném utkání za Kladno pro Rytíř TV.

Michal Barinka odstartoval svoji bohatou kariéru v Českých Budějovicích, za něž nastupoval od dorostu. V roce 2003 byl draftován do NHL jako celkem 59. v pořadí týmem Chicago Blackhawks a v nejlepší hokejové lize posléze odehrál 34 zápasů. Nastupoval ale zejména ve farmářské AHL. Po návratu do Čech hájil barvy Vítkovic s krátkými přestávkami ve Švýcarsku a ruské Jaroslavli až do sezony 2014/15. Poté strávil tři sezony v pražské Spartě a naposledy oblékal dva roky dres brněnské Komety. Za národní tým odehrál 62 zápasů, v roce 2010 se stal mistrem světa a o čtyři roky později se zúčastnil olympijských her v Soči. V ročníku 2017/18 vyhrál s Brnem extraligový titul.

Statistiky Michala Barinky