28. kolo WSM ligy - 2. 12. 2017 hala Polárka, Frýdek-Místek

Frýdek-Místek
1

2

HC Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Bartko, Ovčačík, Haman, Piegl, Matyáš – Bajtek, Pechanec, Kvasnica – Harkabus, Osmík, Kofroň – Klimša, Przybyla, Franek – Raška, Peterek, Kafka. Trenéři: Juřík, Malík.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Repe, Štich, Matula – Pekr, Kubík, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 60. Klimša (Haman, Pechanec) – 12. Kubík (Kehar, Pekr), 30. Bláha (Svedlund). Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 25:27. Rozhodčí: Šutara, Kašík – Lukš, Gančarčík. Diváci: 1276.

Na Rytířích dlouhá cesta nebyla vůbec znát. Kladenští vstoupili do utkání hodně sebevědomě a od úvodních minut jich byl plný led. Během jednoho střídání měl gól na hokejce dvakrát Strnad a poté ještě Pekr, jenže Strmeň dokázal kotouč udržet před brankovou čarou. Skóre se tak měnilo až po polovině třetiny. Kehar šikovně vystřelil od modré a Adam Kubík tečoval puk do sítě – 🚨 0:1.

Ve druhé části už byli domácí nebezpečnější a několikrát sahali po srovnání, Cikánek si ovšem v brance věděl rady. Naopak na útočné modré vybojoval puk Štěpán Bláha, který poté vypálil z kruhu na vzdálenější tyč a navýšil – 🚨 0:2. Druhá branka vrátila hostům vítr do plachet a až do závěru dějství byli Rytíři opět lepším týmem.

Ve třetí dvacetiminutovce hrálo Kladno hodně zkušeně a soupeře nepouštělo do žádných větších možností ani při přesilových hrách. To se změnilo až v polovině třetiny, jenže Cikánek dokázal všechny pokusy domácích zlikvidovat. V závěru ještě Frýdeckomístečtí odvolali gólmana a přece jen se dočkali snížení. Dvě vteřiny před koncem překonal Cikánka David Klimša – 🚨 1:2.

Trenér po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): S Frýdkem-Místkem jsme sehráli dva těžké zápasy, takže jsme čekali, že to bude opět těžké. To se potvrdilo a odpovídá tomu i výsledek 2:1. Jsme rádi, že jsme získali tři body, protože je pro nás důležité vyhrát každý venkovní zápas.