Jak tedy vypadá situace po osmi kolech? České Budějovice mají na svém kontě dva body a jsou jasně poslední. Přišly tak už i o teoretickou šanci na postup do nejvyšší soutěže. Třetí Chomutov si dosud připsal deset bodů a stáhl ztrátu na druhé Kladno na pětibodovou. Rytíři pak s 15 body ztrácejí na vedoucí Pardubice dalších 6 bodů. Nutné je zmínit, že všechny týmy před sebou stále mají čtyři zápasy, pořád je tedy ve hře 12 bodů. Zejména Chomutov nyní čeká hodně těžký los – dvakrát po sobě se musí utkat se suverénními Pardubicemi.

Právě s Východočechy, kterým chybí k jistotě postupu jeden bod, se utkali v posledním kole Rytíři. A byl to pořádně divoký zápas. Kladno rychle ztrácelo, zásluhou Ladislava Zikmunda a Jaromíra Jágra však ještě v první části otočilo vývoj. Kladeňáci byli prvních čtyřicet minut aktivnější, což potvrdil třetím zásahem kapitán Jakub Strnad. Do třetí části vstoupilo ale úplně jiné Dynamo! Hosté přidali, nasázeli čtyři branky a domácí se museli smířit s porážkou 3:5. „Pardubice ve třetí třetině ještě zvýšily aktivitu, aby se to pokusily zvrátit. My bohužel dostali brzy gól na 3:2, takže to bylo jen o branku. Závěr jsme nezvládli, místo abychom to odbránili, tak jsme mysleli na útok, několikrát jsme propadli a dostali jsme z toho gól,“ litoval trenér David Čermák.

Kladno mělo během vrcholu sezony zatím veliké štěstí ohledně zranění, v minulém kole ale trenéři přece jen museli sáhnout do sestavy. Místo bojovníka Martina Kehara, který dostal v Chomutově kotoučem do tváře, naskočil Matyáš Zelingr. „Tak to v hokeji je, že zranění přijdou. Jak jsme měli v základní části velikou smůlu, tak teď jsme měli ohromné štěstí v play off. Až teď nám vypadl na minulý zápas Kehy,“ vysvětloval Čermák, který zároveň pochválil zaskakujícího Zelingra: „Kehy patří k našim nejlepším obráncům a hraje celou sezonu stabilně velmi dobře. Chyběl nám. Zase ale naskočil Matyáš Zelingr a odehrál to velmi dobře. Tam bych problém nehledal.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jan Turek 🏹 (@jan_nialas_turek),


Motor zůstává v Chance lize

Už před minulým kolem byla naděje Českobudějovických na postup spíše teoretická, po posledním zápase ale zhasla úplně. České Budějovice si zahrají druhou nejvyšší soutěž i v příští sezoně. O tom, že by poslední čtyři zápasy sezony vypustily však prý nemůže být ani řeč. „Deset měsíců jsme tady něco budovali, a tak bych nechtěl, abychom to v posledních pár dnech poslali do kytek. Kluci si místo v sestavě v průběhu roku vybojovali, takže mančaft je daný a s ním se budeme rvát až do konce, pokud tedy budeme zdravotně v pořádku. Až potom můžou dostat šanci další junioři,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Motoru Václav Prospal. A stejně to vidí i kladenský kouč. „Budou hrát tak, jak hrají celou sezonu – hrají aktivně a hodně bruslí. Na tom to mají založené. Myslím, že to určitě nevypustí a budou hrát tak, jako by jim pořád šlo o postup,“ očekává Čermák.

Jihočeši zatím mají v baráži veliký problém se střílením branek – dosud se prosadili jen 13x a mají nejhorší rozdíl v celkovém skóre. Dostali o 11 branek více, než vstřelili. A střelecká krize se projevila zejména v posledních zápasech. Proti Pardubicím ještě odehráli Českobudějovičtí vyrovnanou partii a padli těsně 3:4, pak ale prohráli s Chomutovem 0:1 a znovu s Dynamem 0:2. V posledním duelu proti Pirátům to pomalu už zase vypadalo, že Motor nepozná chuť vstřelené branky, jenže v 57. minutě se prosadil Václav Karabáček, který tak prolomil střeleckou smůlu svého týmu. I přesto ale Jihočeši prohráli 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem Motoru v prolínací soutěži je útočník Jakub Doktor (2+2), kterého dobře doplňují ještě nejlepší týmoví střelci Lukáš Endál (3+0) a Zdeněk Doležal (3+0). Do šesti barážových utkání zatím zasáhl brankář Petr Kváča, který má úspěšnost 89,74 %. Jan Strmeň, který naskočil do tří duelů, má pak ještě horší čísla, konkrétně 87,72 %. Českobudějovičtí mají v baráži zatím druhou nejlepší přesilovku – v průměru využijí 10,26 % svých početních výhod.


9. kolo baráže o Tipsport extraligu Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice se odehraje v úterý 16. dubna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na O2 TV Sport.