Archivní foto. (Foto: Josef Poláček)

Od prvních minut se hrál poměrně útočný hokej. Optickou převahu na ledě měli plzeňští hokejisté, kteří vyslali na Cikánka několik propagačních střel, než přišel ostrý zásah. Měl ho na svědomí domácí Hanzlík, který se dostal k puku velmi lacino a od modré čáry propálil klubko hráčů – 1:0. Rytíři odpověděli relativně rychle. Pomohla jim k tomu přesilová hra. Po pěkné kombinaci vystřelil z prostoru mezi kruhy Miloš Hořava a bylo srovnáno - 1:1. Jenže Kladno šlo záhy do čtyř a Plzeň si vytvořila velmi silný tlak. Ten vyústil ve druhou branku domácích. Přesně mířil Mozík, který vystřelil ze střední vzdálenosti – 2:1. Ten samý hráč ještě trefil na konci první třetiny tyč.

Ve druhém dějství se ukazoval podobný obraz hry jako v tom prvním. Plzeň měla mírnou převahu, Rytíře však nijak výrazně nepřehrávala. Hostům navíc pomáhal výborný Cikánek, který vychytal mimo jiných velkou šanci Vlasáka. O tom, že Kladno nesložilo zbraně, přesvědčil přítomné diváky kladenský Havlíček, který si vybruslil zpoza branky do kruhu a trefil pravý růžek Machovského branky - 2:2. Naneštěstí vyrovnaný stav trval jen pět minut. V 34. minutě vystřelil Kratěna, Cikánek jeho střelu vyrazil, ale co čert nechtěl, přímo na hůl domácího Vlasáka, který se nemýlil – 3:2.

Bohužel k dalšímu vyrovnání už nedošlo. Naopak plzeňští hokejisté zvýšili svůj náskok a Rytíři jim k tomu nechtěně pomohli. Špatná rozehrávka se dostala k Dudovi, který ještě Cikánka nepřekonal, ale dojíždějící Pletka už ano – 4:2. Ani tehdy se kladenští nevzdávali a podnikali další výpady do útočného pásma. Dravý Bajaruns nastřelil v 48. minutě tyč! Ale marná snaha, další gól už nepadl. Kladno nevyužilo poslední přesilovku, a v závěru nepomohla ani relativně dlouhá power play. Plzeň si již dvoubrankové vítězství pohlídala.

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jiří Hanzlík, 13. Mozík (Martin Straka), 34. Vlasák (Kratěna), 42. Pletka (Duda) - 11. M. Hořava (T. Kaberle, Dragoun), 29. Havlíček (Eberle, Kuchler). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc M. Hořava (Kladno) 10 min. Využití: 1:1 . Diváci: 6320.

HC Škoda Plzeň: Machovský - Slovák, Hanzlík, Dan Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Holec, Sýkora. Trenéři: Razým, Michal Straka.

Rytíři Kladno: Cikánek - Černošek, Kaberle, Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, David Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Strnad - Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba, Zajíc.