WSM liga 35. kolo - 16. 12. 2016 Hala Polárka, Frýdek-Místek

Frýdek-Místek
2

1

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Jank, Jáchym, Kania, Zahradníček, Kovář, Matyáš, Stránský – Christov, Hrňa, Pechanec – M. Růžička, Půhoný, Rufer – Klimša, M. Kovařčík, Cienciala – O. Kovařčík, Samiec, Jaroš - Franek. Trenéři: Juřík, Malík.
Rytíři Kladno: Hanuljak – Repe, Drtina, D. Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych – Tůma, Kloz, Cetkovský – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Zikmund, Havlůj, Matula. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Branky a nahrávky: 39. M. Růžička (Pechanec), rozh. náj. Hrňa - 19. Machač (Jánský, Strnad). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 0:0. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:30. Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Zídek, Polák. Diváci: 1635.

Domácí tým vstoupil do zápasu lépe a v úvodu držel Rytíře pod tlakem. Až v pozdější fázi první třetiny měl zajímavější možnost Rufer, který prověřil Hanuljaka z mezikruží, brankář Kladna si ale poradil. Hned nato navíc vyrazil do úniku Petr Ton, ovšem ani ten nevyzrál na brankáře Šimbocha. Skóre se měnilo až přesně minutu před první sirénou. Peter Jánský zpoza branky vybídl ke střele Patrika Machače a ten zamířil přesně – 0:1.

Druhá část přinesla převážně tlak frýdeckomísteckých hokejistů a jejich snahu o srovnání. První větší možnost ale měli Kladenští, za které nebezpečně zakončoval Jánský, jehož ránu ještě dorážel Přikryl, ani ten ale na Šimbocha nevyzrál. Poté se do velikého náporu dostali domácí hokejisté, těm se ale nedařilo v koncovce. Do dobré příležitosti se naopak dostal Ton, který pálil z předbrankového prostoru, Machač už se ovšem k dorážce nedostal. Frýdek-Místek vzápětí dostal možnost přesilové hry a tu využil. Marek Růžička dostal puk na kruh a přesnou střelou umístil puk do sítě – 1:1.

Na začátku třetího dějství dostali Rytíři k dispozici přesilovou hru, kterou mohl využít Petr Ton. Ten už měl před sebou odkrytou klec, jenže domácí gólman se stihl přemístit a svojí maskou vytěsnil puk mimo tři tyče. Následně hru na několik minut přerušila výměna tvrzeného skla, které se vysypalo po souboji Davida a Marka Růžičky. Do závěru základní hrací doby už poté žádný z týmů nedokázal vsítit branku, a tak muselo přijít na řadu prodloužení.

V prodloužení se opakoval scénář z první části, když Petr Ton ujížděl osamocený na brankáře Šimbocha, ani tentokrát na něj ovšem nevyzrál. Ani žádná jiná z šancí se poté neujala a rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

První série nájezdů přinesla dva proměněné pokusy, když se prosadili Ptáček s Hrňou. Následující čtveřice exkutorů byla neúspěšná, a tak došla řada znovu na úvodní dvojici. Zkušený František Ptáček už ale podruhé na Šimbocha nevyzrál, zatímco Erik Hrňa překonal Hanuljaka i svým druhým pokusem – 2:1