53. kolo Chance ligy – 2. 2. 2019 ČEZ stadion, Kladno

České Budějovice
2

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zich, Zelingr, Kehar, Lakos, Zajíc – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný. Kubík, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Doležal – Heřman, Přikryl, Babka – Beránek, Dančišin, P. Novák. Trenéři: Prospal, Totter.

Branky a nahrávky: 25. Kružík (Kehar, Redlich), 36. Jelínek (Lakos), 51. Zelingr (Melka, Kaut), 51. Zikmund (Jelínek) – 20. Bradley (Kutlák, Karabáček), 24. Kutlák (Endál, M. Novák).Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0. Vyloučení: 7:10 + Doležal (CEB) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 44:28. Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic. Diváci: 4352. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Zdeněk Kutlák.

Kladno chtělo před zraky klubových legend hrát od začátku aktivně, a tak se hrnulo do útoku i během úvodního oslabení. Martin Kehar výborně vyhodil a nastartoval přečíslení, těsně bráněný Petr Vampola ale netrefil bránu. Po polovině třetiny pak při Motoru stáli všichni svatí! Brendon Nash zakončoval třikrát z výborné pozice, naposledy přitom do úplně odkryté brány. Trefil ale jen tyč. Po chvílí Rytíři znovu procpali puk až za záda Petra Kváči, jenže Pavel Pýcha zaklekl na brankovou čáru a kotouč zastavil. Vyhazovaný puk pak zachytil Josef Zajíc, který trefil horní tyč. A štěstí se evidentně přiklánělo k hostům i dál. V poslední minutě nahodil na bránu Zdeněk Kutlák a Cody Bradley tečoval kotouč do sítě – 🚨 0:1.

Druhé dějství pro Kladno nezačalo dobře. V podstatě hned při první vážnější možnosti našel Lukáš Endál Zdeňka Kutláka a ten zamířil přesně – 🚨 0:2. Odpověď Rytířů ovšem byla parádní! Martin Kehar vystřelil od modré a Daniel Kružík tečoval puk až do brány – 🚨 1:2. Oba góly dělilo jen 42 sekund! Hra se poté vyrovnala, hrozila obě mužstva. Hosté mohli svůj náskok navýšit, ale stejně tak mohli domácí mezeru mezi týmy uzavřít. A nakonec se stalo druhé napsané! André Lakos výborně zahrál v obranném pásmu, vyslal vpřed Šimona Jelínka a kladenský mladík se opět ukázal! Nejprve vykoupal zkušeného beka Reného Vydareného a posléze mezírkou u bližší tyče srovnal – 🚨 2:2. Rytíři byli rázem všude dřív a až do sirény bušili do českobudějovické defenzivy. Ta ovšem obstála.

Ve třetí části už mohla rozhodovat každá chyba! Oba týmy tlačily při přesilových hrách, vynikaly ale zejména defenzivy. Šimon Jelínek při jedné výhodě dostal puk do ideálního prostoru, ale netrefil kotouč ideálně a jen těsně minul odkrytou tyč. Obdobně skončila i následná dobrá rána Antonína Melky. Při hře čtyř proti čtyřem pak už Rytíři po vedení skutečně sahali. Melku s Nashem ještě Kváča vychytal, skrytá střela Matyáše Zelingra už ale skončila v síti – 🚨 3:2. Uběhlo 33 sekund a kladenský stadion explodoval podruhé v řadě! Ladislav Zikmund poslal puk mezi betony hostujícího brankáře a kotouč skončil až v bráně – 🚨 4:2. Kladeňáci pak ještě mohli přidat další zásah při soupeřově hře bez gólmana, tentokrát už jim však nebylo přáno.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel v první třetině jsme nevyužili šance a pustili jsme Budějovice do vedení. Upozorňovali jsme kluky, že chceme hrát pořád stejně, že nechceme nic měnit. Pak jsme vstřelili góly a zápas jsme otočili.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Dnes vyhrál lepší tým. Nemůžu tady sedět a říkat, že by bylo něco proti nám. Prostě jsme nehráli dobře a nezasloužili jsme si vyhrát. Výsledek odpovídá průběhu zápasu.